On a jeho spolužáci byli jedněmi z mnoha školáků, kteří výstavu navštívili v rámci výuky. Kostky jsou tu totiž nejen na dívání, ale hlavně na hraní – tedy rozvíjení fantazie a jemné motoriky. Každý, kdo sem přijde, si může složit cokoli se mu zlíbí. „Já mám doma stejnou horskou dráhu, jaká je tady vystavená. Akorát mi na ni jednou spadla peřina, tak se mi celá dráha zbortila,“ dává k dobru další historku Tondův kamarád Honza. „Ale mě spíš baví ta sada Technic. Těch mám doma hodně. Spoustu poskládaných věcí už mám doma i na zemi, protože na poličkách už nemám místo. Ale přál bych si tamhleten Titanic,“ říká zasněně mladý montér.

Michal Plos při instalaci svého města ze stavebnice Lego v Třebíči.
Lego výstava v Třebíči. Lidé mohou obdivovat město z kostek a hlavně si hrát

Právě model známého zaoceánského parníku je jednou z největších ze samostatných skládaček, které jsou na výstavě k vidění. Všemu ale vévodí zmíněné obří město, které se rozprostírá na několika stolech. „Město je moje největší srdcovka. Já totiž svůj vztah k této stavebnici hodnotím podle toho, co mi dává nejvíc práce. A to je právě tohle město,“ prozradil před začátkem výstavy její autor Michal Plos.

Výsledek jeho celoživotní píle si lidé mohou prohlédnout každý den až do neděle. Ve všední dny je otevřeno od 13. do 17. hodiny, v sobotu a v neděli od v časech 10.00 až 12.00 a 13.00 až 17.00 hodin. V sobotu si výstavu jistě nenechají ujít účastníci a návštěvníci celokrajského sokolského sletu, který se koná na nedalekém sokolském stadionu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Cukrářky, barmani a Bedřich Smetana. Třebíčská hotelovka pořádala Junior Show

Zdroj: Deník/Milan Krčmář