„Rekonstrukcí lávky přes řeku Oslavu se zvýší bezpečnost cyklistů a chodců,“ zdůraznil Petr Kafka z odboru správy majetku města. Lávka je teď osvětlená a širší, než bývala. Povrch mostovky je z dubových prken. „To umožní bezpečný pohyb osobám s hendikepem,“ podotkl Petra Kafka.

Výměna přemostění stála pět milionů a sedm set tisíc korun. Město má na akci obdrželo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, až do výše 85 procent nákladů.

Rekonstrukce lávky je druhou etapou výstavby nábřežní cyklostezky. Stezka se vine podél břehu Oslavy zatím v úseku od historického mostu směrem k lávce za sokolovnou. Cyklisté mohou dále pokračovat po Mlynářské stezce.

„Předpokládáme, že cyklostezka bude hojně využívána cyklisty a chodci při cestách do zaměstnání a škol. Ulice Brněnská je pro cyklisty a pěší nebezpečná z důvodu vysoké intenzity motorové dopravy, ulice Mjr. Šandery pak pro svou malou šířku a také z důvodu vysoké frekvence kamionové dopravy,“ podotkl Petr Kafka.

Třetí etapa nábřežní stezky povede proti proudu řeky opačným směrem, od kamenného mostu přes firmu Habitat po lávku v Červených domcích. Radnice ji teprve připravuje.

Co řekl při otevření lávky starosta Náměště nad Oslavou Vladimír Měrka uvidíte na videu zde: