„U nás právě finišují jarní práce. Dáváme kemp po zimě dohromady. První návštěvníci se už mohou hlásit,“ informoval o dění v kempu Radarka Jiří Introvič. Vyzkoušet si znovu budou moci slaňování, paintball, jízdu na veteránech, střílení z luku i kuše a spoustu dalšího.


Největší zájem je v současné době o lanová centra, která rovněž po zimě otevírají dveře. Již příští týden je možné navštívit například lanové centrum Pavouk V Třebíči. „Otvíráme hned po Velikonocích,“ řekl Josef Svoboda z Pavouka. A i zde je možné si vyzkoušet celou řadu dalších doprovodných aktivit. „Máme tu kanoe, stěnu i lukostřelbu,“ dodává Josef Svoboda.


Mobilní centra přijedou k vám


V pohotovosti jsou už i v mobilním lanovém centru GO-UP. „Sezona pro nás začíná většinou od dubna a končí říjnem. Samozřejmě je lepší se ozvat třeba tři měsíce dopředu, pokud je to možné, už teď máme pár zakázek na červen, ale zatím se nám nestalo, že bychom museli někoho odmítnout,“ řekl jeden z i instruktorů centra Michal Matula. Mobilní lanové centrum funguje v podstatě na principu „Když nejde hora k Mohamedovi, musí jít Mohamed k hoře.“

„Většinou nám buď někdo zavolá anebo nás kontaktuje přes e-mail. My mu pak zašleme přehled lanových překážek, který je k dispozici na našem webu www.go-up.cz a klient si pak vybere přímo na míru překážky, které chce. Pak jen společně vytipujeme vhodný terén a v domluvený den přijedeme a vše postavíme,“ popsal jeho fungování Matula.


Zúčastnit se mohou zájemci i kurzů lezení po umělých či přírodních stěnách a slaňování. „Většinou se snažíme program maximálně přizpůsobit,“ dodal Matula.

Lanový areál PAVOUK v Třebíči
http://pavouk.unas.cz/

Kemp Radarka
http://www.introvic.estranky.cz
jirkaintr@seznam.cz

Mobilní lanové centrum GO–UP
http://www.go-up.cz/
info@go-up.cz