Uzavřeno nadále zůstává Komenského náměstí, které by se současně s novým Podklášterským mostem mělo otevřít až 15. prosince. Ani v jednom směru proto nelze projíždět Jihlavskou bránou z Karlova náměstí a u úřadu práce je nutné zvýšit pozornost. Kvůli nedalekým opravám se tam výrazně změnilo řazení do jízdních pruhů.

Pracuje se i v Borovině. Libušino údolí ze směru od centra města je uzavřené, od Starče se jezdí kyvadlově jedním pruhem.

K tomu se zítra přidá úplná uzavírka v ulici Znojemská. Zatímco starý železniční most odstranili dělníci před dvěma týdny, v sobotu by měli celý den bourat podpěry. Řidiči se proto budou muset místu vyhnout ulicemi Bráfova, Hrotovická a Kosmákova.

V neděli se sice průjezd Znojemskou otevře, ovšem pouze pro ty, kteří směřují do centra. Při opačné cestě budou muset motoristé po stejné objížďce jako v sobotu. Toto omezení má platit až do konce listopadu.

Změní se také trasy linek městské autobusové dopravy. Takže i cestující musejí počítat se zdržením.

Alespoň částečně zpříjemní objízdnou trasu nový malý kruhový objezd, který vznikl před týdnem na frekventované křižovatce ulic Hrotovická a Kosmákova. „Dopravu to určitě zrychlí. Zvlášť autobusům, vyjíždějícím z ulice Kosmákova, to usnadní vjezd do křižovatky. Předtím musely dávat přednost z obou směrů ulice Hrotovická," popsal vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu v Třebíči Aleš Kratina.

Uzavřená ulice Znojemská nebude jediným neprůjezdným úsekem na Třebíčsku. Už zítra se na více než týden uzavře jedna z křižovatek na průtahu v Náměšti nad Oslavou. Přímá cesta z Třebíče na Brno se tak opět během letošního léta výrazně zkomplikuje.

V Náměšti se totiž uzavře křižovatka ulice Brněnská a odbočky k zámku, tedy silnice vedoucí k dálnici D1. Kvůli pracím na blízkém mostě přes řeku Oslavu požádala o omezení firma Eurovia, která půlroční opravy průtahu provádí. Z velké části nechá křižovatku uzavřít v sobotu. „Objízdná trasa je vyznačena přes Jinošov a Kralice. Křižovatka bude uzavřena do 12. září," dodal Richard Peška z firmy Vyznač, která má v místě na starosti dopravní značení.

Na trase Třebíč Náměšť navíc musejí řidiči počítat hned s několika zdrženími. Úsek u Vladislavi, kde před třemi týdny začaly ze skály až téměř na silnici odpadávat kameny, už je průjezdný, ale pouze jedním pruhem. Provoz tam budou přibližně měsíc řídit semafory.

Stejně tak bude nejspíš až do konce října umožněn průjezd přes most u vladislavské základní školy.

Nepříjemná uzavírka také znemožní řidičům průjezd Krahulovem. Na trase mezi Třebíčí a Okříškami se silnice uzavře už v pondělí. Omezení má trvat až do 19. září. Dělníci by do té doby měli dokončit téměř všechny práce na opravě opěrné zdi, která stojí blízko silnice při výjezdu z Krahulova směrem na Okříšky.

Objízdná trasa pro osobní dopravu povede z Krahulova do Hvězdoňovic a poté přes Loudilku do Okříšek. Vozidla nad 7,5 tuny čeká více než čtyřicetikilometrová objížďka až na křižovatku Kasárna.

V tomto týdnu se naopak otevřela opravená silnice u Jaroměřic.