Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kruhový objezd v Týně letos nebude

Třebíč – Kruhový objezd na místě současné křižovatky v Týně, pod nákupním centrem Billa, se začne stavět až v příštím roce.

2.7.2010
SDÍLEJ:

Bude v Třebíči – Týně na místě současné křižovatky u Budíkovické ulice, pod supermaketem Billa. Foto: archiv/MěÚ Třebíč

Podle informací investičního technika Vojtěcha Nováka z třebíčské radnice, leží nyní spuštění akce na bedrech Kraje Vysočina, který tuto výstavbu financuje. Město Třebíč se na ní podílí finančně jen částečně.

„Krajští úředníci nyní připravují stavební povolení,“ objasnil situaci Novák. Jak daleko jsou přípravy, vysvětlila Ivana Šteklová ze sekretariátu hejtmana:

„Výběrové řízení na zhotovitele stavby zatím neproběhlo. Předpokládá se, že proběhne nyní v červenci. V letošním roce by mělo dojít na realizaci přeložek, vlastní stavba okružní křižovatky by měla probíhat v roce 2011.“

Kolik bude stavba okružní křižovatky stát, bude známo až po ukončení výběrového řízení. Jak bude vyhlížet křižovatka přestavěná na kruhový objezd? Nejvíce zasahuje do prostoru již zbourané stavby - bývalé prodejny pro kutily.

Ta musela z prostoru spolu s další provozovnou zmizet už loni, což přidělávalo nemalé vrásky na čele jejím provozovatelům a jejich pravidelným zákazníkům. „Vnější průměr kruhového objezdu bude 36 metrů. Z toho šířka komunikace bude činit šest metrů, sousedící dvoumetrový pruh využijí především větší soupravy vozidel. Střed kruhového objezdu se osází zelení. V plánu jsou zakresleny tři buky lesní, růže, tavolníky a skalníky,“ popsal Novák.

Budování objezdu si vyžádá zrušení nynější točny pro autobusy. Na jejím místě bude pás zeleně s 27 metry živého plotu, který od provozu oddělí dětské hřiště.

Přes každou silnici povede osvětlený přechod pro chodce. Vyjma Budíkovické ulice budou na dalších třech ulicích sbíhajících se ke kruhovému objezdu přechody řešeny s bezpečnostním ostrůvkem.

Místní jej přivítají

Kruhový objezd vítají i někteří obyvatelé bydlící v okolí plánované stavby. Z této části města je také Pavla Kratochvílová, která Deníku řekla: „Domnívám se, že vybudování kruhového objezdu tady přispěje k plynulejšímu provozu. Hlavně jsem ráda, že zůstane v blízkosti zachované dětské hřiště, protože jiné tu nablízku vlastně nemáme.“

Autor: Eva Bártíková

2.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Muž s mačetou vnikl do domu své bývalé přítelkyně

Náměšťsko - S mačetou vnikl násilím do domu své bývalé přítelkyně jednatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. „Před jedenáctou hodinou večer přišel k jejímu domu a dožadoval se vstupu. Když to žena odmítla, vykopl uzamčené dveře, vnikl do domu a místnosti prohledával,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení