„Kolegové tohle pochybení prošetřili na místě. Investor jim sdělil, že neví, kdo zátarasy rozebral a pustil tam auta,“ uvedla včera vedoucí třebíčského odboru dopravy Ivana Cahová. „Vzhledem ke správnímu řízení ale nemohu prozradit jeho jméno,“ dodala.

Jeden z nich to je

Za výstavbou nové haly stojí hned několik součástí dlouhého řetězce. Pomineme-li realitní společnost Lima Real, která figuruje v prodeji pozemků a přípravách stavby, zbývají následující. Leasingová firma Leasinggesellschaft m.b.H., financující celý projekt. Její divize, pražská obchodní společnost Imobilia Sen. V neposlední řadě pak společnost Horva Imo.

„Je to pořád jedna a tatáž společnost. Vlastníkem budovy je Imobilia Sen, my jsme pouze leasingový nájemce,“ objasnil právní zástupce poslední jmenované společnosti. Představil se jako Hvízdal. „Pokusím se k záležitosti v Třebíči něco zjistit a zavolám,“ slíbil do telefonu. Do uzávěrky Deníku se již neozval, hovory nepřijímal. Podle Ivany Cahové z odboru dopravy je už situace stabilizovaná.

Situace má řešení

Nepovolený provoz, na nějž příslušný odbor upozornil jeden místní obyvatel, byl zastaven. Silnici od hlavního tahu na Moravské Budějovice dělí dřevěné zátarasy s červenobílou páskou a nápisem Vjezd jen pro účel stavby. „Během dneška ho investor ještě zabezpečil a dá to do pořádku,“ konstatovala Cahová.