Přihlášky od cyklistů sbírají v příspěvkové organizaci Vysočina Tourism již v těchto dnech. „Přihláška není podmínkou pro to, aby se lidé mohli zúčastnit, ale je to lepší, abychom měli přehled a abychom někde na někoho nezapomněli,“ informovala Jitka Mattyašovská, která má akci na starost.


Důležité je to i z důvodu doprovodného programu, který bude i letos bohatý. „V Bystřici a Dolních Rožínkách si účastníci akce budou moci prohlédnout automobilové a autobusové veterány a v Číhošti pomník kněze Josefa Toufara. Navštívíme i informační centrum Jaderné elektrárny Dukovany a celou pouť zakončíme v Dalešickém pivovaru, kde nám budou předvedena elektrokola, vyjmenovala jen několik z řady zajímavostí, na které bude možné cestou narazit, Mattyašovská.


„Tahle akce je určitě výborný nápad. Vysočina je z cyklistického sedla krásná ,“ řekl vášnivý cyklista Miroslav Novotný z Třebíče.


Počet jezdců závisí  hlavně na počasí


Každý může projet celou trasu nebo se libovolně kdykoliv a kdekoliv připojit a odpojit. Účast na jednotlivých etapách, kterých bude letos sedm, bývá kolem patnácti cyklistů.


„Nejvíc účastníků bylo loni na závěrečné etapě do Dalešic, sedmadvacet. Hodně záleží na počasí,“ dodala Mattyašovská.

Součástí akce jsou i soutěže o víkendové pobyty na Vysočině. Soutěžit se dá v počtu najetých kilometrů na celé akci i v jejich tipování.


Všechny potřebné informace, jak k soutěžím, tak k samotné akci najdete na webových stránkách.


Etapy

Odjezd je vždy v 9.30. Sraz vždy nejméně o čtvrt hodiny dříve.

14. 8. Jihlava - Kamenice nad Lipou – sraz již v 8.30
15. 8. Kamenice nad Lipou - Želiv
16. 8. Želiv - Golčův Jeníkov
17. 8. Golčův Jeníkov - Svratka
18. 8. Svratka - Bystřice nad Pernštejnem
19. 8. Bystřice nad Pernštejnem - Třebíč
20. 8. Třebíč - Dalešice

Zdroj:
vysocinatourism.cz