Svůj podpis můžete přidat v budově na Karlově náměstí

„Postih je nepřiměřený, obrací se proti lidem a jejich dětem. Berou nám výborného odborníka a kardiologa, který se zasloužil o modernizaci oddělení a jemuž věříme,“ tlumočila nesouhlas s rozhodnutím ředitele Petra Mayera třebíčská advokátka Šárka Vítková.

Rodiče chystají petici

Vítková v těchto dnech dokončuje přípravy veřejné petice proti odvolání Kozáka a jeho pravé ruky, vrchní sestry Jitky Pospíšilové. Prostor pak dostane každý, kdo cítí potřebu vyjádřit jim svoji podporu. Iniciátoři petice soudí, že dění kolem záměny novorozenců se zvrhlo v politický boj a v podstatě jde o to, kdo z něj vyjde se ctí. „Jistě, jde o osudy dvou rodin a dětí, ale šlo o chybu okamžiku a za tu nelze rozdávat tresty bez rozmyslu,“ míní advokátka.

Petiční listina by měla být k dispozici už počátkem příštího týdne, a to v domě na Karlově náměstí, v němž sídlí banka SPARKASSE. „Vlastníkem, který nám tyto prostory poskytl, nejsme časově limitováni. Akce potrvá do vyčerpání zájmu veřejnosti,“ sdělila Šárka Vítková. Sebrané podpisy budou pak bez prodlení doručeny zřizovateli nemocnice, Krajskému úřadu Vysočina do Jihlavy.

Už dnes se na petici mnozí protestanti těší a jsou rozhodnuti přidat svůj hlas. „Ke Kozákovi chodím do dětské kardiologické poradny s malou dcerou. V nejbližších dnech podstoupí operaci srdce. Kam potom budeme chodit, když přijdeme o takového specialistu, s nímž jsme velmi spokojení?“ ptá se Marcela Mlnaříková, která se k petici hodlá připojit.

Protest nespokojených rodičů bude už druhý, který se bije za navrácení primáře a vrchní sestry do dosavadních funkcí.

První petice vznikla počátkem tohoto týdne v samotné nemocnici. Podepsalo ji nejméně 313 zaměstnanců, z toho 78 lékařů.