Již zmíněné kvarteto zástupců okresu Třebíč utvořilo dvojice, a tak úvodní jarní boje nabídly hned dvě derby. Kouty si doma vyšláply na lídra soutěže z Náměště a Budišov si z Přibyslavic odvezl všechny tři body za těsnou výhru.

KOUTY – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 4:1

Lépe začali hosté, kteří se rychlými protiútoky dvakrát dostali sami do ofsajdové pozice. Právě proto nemohli své akce zakončit vstřelením branky.
Naopak první šanci domácích fotbalistů měl Coufal. Tu však instinktivně vyrazil brankář Rousek před sebe, ale z následné dorážky otevřel skóre Tenkl.
Hra se vyrovnala a postupem času se začalo hrát na polovině Náměště nad Oslavou, která po inkasované brance působila velmi nervózním dojmem.
Téměř po půlhodině hry však využili hosté rychlý brejk, ze kterého vyrovnal Kučera.

Jenomže za nedlouho z jedné postupné akce vystřelil za hranicí velkého vápna Netoušek. Střelu tečoval obránce Klíma tak nešťastně, že míč skončil v brance.

Do konce prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal, kde hosté spoléhali na rychlé přečíslení v útoku a tím se velmi často dostávali do ofsajdové pozice.
Po změně stran byl k vidění stejný fotbal jako před pauzou. Hráči Náměště se buď vystavili do ofsajdu, nebo minuli branku. Naopak Kouty postupným útokem se dostávaly na hranici velkého vápna soupeře.

Kouty pak toho využily v 56. minutě Netouškem, který vystřelil zpoza šestnáctky a překvapený Rousek na jeho pokus nezareagoval.
Na konečných 4:1 zvýšil Coufal, který utekl po pravé straně a prostřelil brankáře Rouska. Poté se začalo hrát na před brankou domácích, ale nervózní hráči vedoucího celku nedokázali nepříznivý výsledek ani zkorigovat.

Góly: 10. Tenkl, 31. a 60. Netoušek, 74. Coufal – 29. Kučera. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 2:1.
Kouty: Eliáš - Chaloupka, Růžička, Čech (63. Cejpek), Neuwirth - Parma, Kašpar, Netoušek, Doležal - Tenkl, Coufal (87. Nováček).
Náměšť nad Oslavou-Vícenice: Rousek – Frýbort (61. Eliáš), Rous, Klíma, Dočkal - Budzinský, Rubák, Hošťálek, Hlavatý (61. Laštovička) - Kučera, Franěk.

PŘIBYSLAVICE – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 1:2

Zúčastněné diváky z předvedené hry musely bolet oči. Domácí nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, a to bylo na herním projevu znát.
Z celého úvodního dějství za zmínku stojí pouze gól přibyslavického Rozsypala, jenž se trefil po rohovém kopu v 16. minutě.

Ve druhém poločase se hostitelé zatáhli do hluboké defenzivy. To Budišovští potrestali vyrovnáním, o které se v 56. minutě zasloužil Hort.
Domácí se poté pokoušeli strhnout vedení na svoji stranu, ale jejich snaha se jim vymstila.

To celek Budišova – Náramče šest minut před závěrečným hvizdem po jednom z rychlých protiútoků otočil stav utkání ve svůj prospěch. Trefil se Hort.
Přibyslavičtí fotbalisté tak stejně jako v minulém utkání, v dohrávce 11. kola, proti Nové Vsi i přesto, že vedli, nakonec ze hřiště odešli poraženi.
Góly: 16. Rozsypal – 56. Man, 84. Hort. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Přibyslavice: Šimeček – Dohnal, Rozsypal, Štveráček, Samek – Semrád, Veselý (24. Picmaus), Kovář, M. Karafiát (75. J. Karafiát) – Masopust, Kratochvíl (46. Škorpík). Budišov-Nárameč: Široký – Koš, Carda, Švec, Věžník (86. Beránek) – Mezlík, Večeřa, Z. Dvořák, J. Dvořák – Nováček, Man (77. Hort).

Čáslavice udržely šestibodový náskok

Na čele fotbalové I. B třídy – skupiny B se po 15. kole nic nezměnilo. V úvodním jarním kole mužstvo Čáslavic–Sádku doma porazilo Křoví v sestavě Janem Marošim rozdílem třídy. Druhý Jakubov v domácím derby porazil Borovinu. Nedařilo se týmům bojujícím o záchranu. Studenec doma podlehl Herálci, Mohelno prohrálo v Herálci a Vladislav v poslední minutě přišla o vítězství.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – KŘOVÍ 3:0

První poločas se nesl ve značné nervozitě na obou stranách, a to jak na hrací ploše, tak i na lavičkách. Křoví s exligovým hráčem Brna Janem Marošim v sestavě bylo v úvodním dějství nepříjemným soupeřem. Domácím se přesto podařilo ve 37. minutě vstřelit branku Petrem Čermákem.

Po změně stran se již více prosazovali Čáslavičtí. Hostitelé využívali toho, že zkušenému, ale věkově staršímu týmu soupeře, rychleji docházely síly. V 65. minutě se podruhé do listiny střelců zapsal Petr Čermák. Pět minut před koncem se na útočný výlet vydal domácí bek Jiří Novák, který tak upravil na konečných 3:0.

Góly: 37. a 65. Petr Čermák, 85. Jiří Novák. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 5:4. Diváci: 5:4. Poločas: 1:0.
Čáslavice-Sádek: Dítě – Jiří Novák, Pokorný, Zikmund, Bajgl – T. Rygl (86. Loucký), Šimek, Urban, Hoc – Petr Čermák, Kylíšek (88. Barák).
Křoví: Sára – Jirásek, (80. Knotek), Kalvoda, Maroši, L. Němec (27. Hamřík), Káňa, Šustáček (37. Kvasnica), M. Němec, Roštínský, Bartošek, Tichý.

JAKUBOV - BOROVINA-OPATOV 2:1

V první půli se hrál fotbal dobré úrovně. Šance se střídaly na obou stranách. Domácí se ujali vedení po velice pohledné akci. Tu zakončil ve 45. minutě Jelínek. Favorizovaní hosté odpověděli Urbanovým gólem do šatny.

Po změně stran pokračovala pohledná hra. Byli to nakonec Jakubovští, kdo se radoval ze tříbodového zisku. Vítěznou branku v 80. minutě zaznamenal Veselský. Na tento přesný zásah už hosté nedokázali odpovědět.

Góly: 40. Jelínek, 80. Veselský - 45. Urban. Rozhodčí: Denef. ŽK: 4:3. Poločas: 1:1. Diváci: 80.
Jakubov: Klíma – P. Petz, Forman, Michal Dunkler, Veselský, Kratochvíl, L. Petz, Pacas, Jelínek (75. Milan Dunkler), Zika, Tržil. Borovina-Opatov: Smetana, Zahrádka, Rambousek, Hricák, Kohlstrom, Březina, Konečný (60. Novák), Pokorný, Tomek, Urban, Dolák.

VLADISLAV – VRCHOVINA B 1:1

V utkání příliš gólových šancí k vidění nebylo, zejména v prvním poločase. Domácí měli od 20. minuty výhodu jednoho muže v poli. To vrchovinský Morkus nejprve od sudího Petra za faul uviděl žlutou kartu, ale dopustil se nesportovního chování, když tomu zatleskal. Hlavní arbitr neváhal jej předčasně se poslat pod sprchy.

Po změně stran měla Vladislav převahu, ale branku dokázala vstřelit jen jednu. V 54. minutě po akci Krátkého skóroval Hrůza. Další bankové příležitosti domácích zůstaly nevyužity. To Vrchovinští potrestali v 90. minutě, kdy Poul po rohovém kopu hlavou z rohu malého vápna vyrovnal.

Góly: 54. Hrůza – 90. Poul. Rozhodčí: Petr starší. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (20. Morkus). Diváci: 210. Poločas: 0:0.
Vladislav: Z. Vyletěl – Otruba, Texl, Venhoda, Hekrla – L. Slavík (70. Knotek), Krátký, Paločko, Nováček – P. Vyletěl (80. Z. Slavík), Hrůza.
Vrchovina B: Skryja – Morkus, Laštovička, O. Folprecht, Daniel, Drsek, Šustáček, Poul, Kolařík, Bukáček, Novák. (střídali: Chrást, P. Folprecht, Němec).

STUDENEC – HERÁLEC ZR 0:3

V prvním poločase měli hosté více ze hry a svoji převahu korunovali už po pěti odehraných minutách. Skóre otevřel Pavel Čejka.

Úvod druhého dějství vyšel lépe Herálci, když ve 48. minutě na rozdíl dvou branek zvýšil Ceral. Pak celek z Třebíčska neproměnil několik vyložených šancí. Studenečtí nedokázali trefit ani odkrytou branku. To hosté potrestali v 64. minutě Okurkou. Tato branka stanovila i konečný výsledek.

Góly: 5. Pavel Čejka, 48. Ceral, 64. okurka. Rozhodčí: Veselý. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Studenec: Hort – Rousek, Vrba, Buršík, Kučerňák, Strnad, Chalupa (46. Hájek), K. Mrňa, Komárek, Holoubek, M. Mrňa (66. Řezáč).
Herálec: Lossgot – M. Ptaszek, Pavliš, Hořínek (67. Opluštil), Havlík, Pavel Čejka (88. Petr Čejka), Okurka, Boguat (70. Gregor).

MĚŘÍN – MOHELNO 3:1

Domácí byli od začátku lepší. Do vedení je po rohu poslal hlavou Smolík. Jenomže v úvodu druhého poločasu se potvrdilo nedáš – dostaneš. Nejprve totiž zazdil tutovku Heřmánek, který trefil Ležáka a vzápětí se na druhé straně ocitl sám před gólmanem Horák a vyrovnal. Měřín ovšem útočit nepřestal. Nejprve trefil břevno Šoukal. Stejný hráče poté vyslal do šance Heřmánka a ten po hodině hry poslal domácí opět do vedení. Poté trefil břevno Matoušek. Nejhezčí moment přišel devět minut před koncem. Ze třiceti metrů napřáhl Sýkora a jeho křížná střela skončila přesně pod břevnem Ležákovy branky.

Góly: 28. Smolík, 61. Heřmánek, 81. Sýkora – 48. Horák. Rozhodčí: J. Nechvátal. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (73. Körber – 90. Němec). Diváci: 150. Poločas: 1:0.
Měřín: Hošek – Letmajer, Doležal, Smolík, Matoušek – Tvrdík (66. Robotka), Sýkora, Kolda (84. T. Uchytil ml.), Šoukal – Körber, Heřmánek (71. Marek).
Mohelno: Ležák – Vaníček, Šanda, Sladký, M. Foretník – Drápela, Horký, Mohelský, Vlasák (67. Ostrý) – P. Štěpán (86. Kerndl), Němec.