Hlasující si mohou vybrat ze čtyř variant. První nabízí úpravu rybníku Rathan, druhá stavbu nového letního koupaliště, třetí koupání v Rathanu a navíc v malém bazénu a čtvrtá jakoukoliv jinou volbu.

Do čtvrtka byla většina, 51 hlasujících, pro nové letní koupaliště. Úpravu rybníku Rathan vyžadovalo 26 lidí zapojených do ankety.

Rathan je sice rozhlehlý a leží na samém okraji Náměště, ale jeho nevýhodou je, že se jedná o chovný rybník. I přesto v něm obyvatelé města nacházejí v letních vedrech vytoužené osvěžení. Ne však všichni. „Já se v něm koupu jen do té doby, než voda zezelená, což bývá každý rok. Kdo je trochu náchylný, může mít zdravotní problémy,“ zhodnotila obyvatelka města Irena Dudková. „Dala bych určitě přednost bazénu. Jeden už tady sice je, ale pro Náměšť nestačí. Jezdí sem i hodně chatařů z okolí,“ dodala mladá žena.

Jak se k problému letního koupání staví radnice? Řešení ještě není na světě. „Provoz velkého krytého bazénu není pro Náměšť vhodný, už kvůli finanční náročnosti. Provozní náklady by byly neúnosné,“ vyjádřil se místostarosta Ivo Matoušek. „Pokud je o venkovní koupání v létě, rybník Rathan je krásný, leží na ideálním místě. Patří však rybářům. Předpokládal jsem, že většina lidí bude hlasovat pro nové koupaliště,“ uzavřel místostarosta.