„Máme tu nově zastřešenou terasu, restaurace v její blízkosti by mohla fungovat dříve a lépe v soukromých rukách,“ myslí si rokytnický starosta Josef Herbrych.

Areál plovárny zahrnuje, kromě bazénu se skokanským prknem a skluzavkou, také malou restauraci s venkovním bufetem, šatny s WC a sprchami s teplou vodou. Místní fotbalový klub tu má své hřiště.

Koupaliště je místní kulturní i sportovní centrum. Nový pronájemce Marian Vahila má v plánu upravit terén, restauraci vyčistit a přestavět vnitřní příčky i kuchyň podle nových norem. „Musím oddělit kuřáky od nekuřáků, kuchyň nově vykachlíkovat a pořídit zařízení z nerezu,“ vysvětlil Vahila. Rokytničtí myslivci budou od května schůzovat ve vylepšeném salonku. Pro návštěvníky fotbalu i projíždějící cyklisty bude termín také příjemný.

„Voda do nádrže se napouští z obecních hlubinných vrtů, které mají omezenou kapacitu,“ řekl starosta Herbrych. „Na každoroční kritiku, proč se ještě nekoupe, když už je hezky, odpovídám: buď budete mít vodu v kohoutku a za chvíli koupání nebo jen to koupání,“ vysvětlil.

Letos místní chtějí zopakovat dobrou zkušenost z loňska s konáním koncertů na koupališti. Na červenec pozvali folkovou skupinu Nezmaři. Ani taneční zábavy pod širým nebem nezmizí z programu.