„Netěsní bazén, ztrácí se tam voda,“ objasnil starosta Jaroměřic nad Rokytnou Karel Nedvědický. Podle jeho mínění bude snaha řešit problém co nejdříve.
„Zastupitelstvo už schválilo, aby si město vzalo úvěr na rekonstrukci bazénu ve výši 600 tisíc korun,“ upřesnil. Podle slov vedoucího odboru správy majetku města Jiřího Beranovského investuje město každým rokem do koupaliště kolem půl milionu korun. Navíc se například loni na koupališti instalovaly nové venkovní sprchy za zhruba osmdesát tisíc korun.


„Bude záležet na tom, jaká technologie rekonstrukce bazénu se nakonec zvolí. Natažení nové fólie vzhledem k nerovnému povrchu možná nebude ideální. Třeba bude nutné položit nové betonové desky a udělat novou izolaci. Je dost možné, že kvůli opravě se ten termín otevření o nějaký týden posune,“ poznamenal jaroměřický starosta. Místní i lidé z okolí si na příjemné prostředí koupaliště zvykli.


Proto zamyšlení mladé maminky Jany K. z Jaroměřic je logické: „Snad to stihnou opravit. To, že bychom nemohli na zdejší koupaliště, si už neumím vůbec představit. V Třebíči je vstupné pro početnou rodinu drahé, do Budějovic je to výprava na celý den. Koupaliště v místě nám vyhovuje. Bez něj by to léto bylo k nepřežití.“