Jaroměřičtí radní se dlouho dohadovali, zda je lépe bazén celý znovu vybetonovat a potáhnout fólií nebo zvolit jen opravu pomocí fólie.

„Zvolili jsme komplexní řešení. Původně se uvažovalo, že se na stávající povrch udělá nová betonová deska a na ní fólie. Nakonec jsme všechno přehodnotili s tím, že beton by tam byl zbytečný. Položí se tam fólie, která se do těchto bazénů běžně používá. Měla by garantovat, že vše bude v pořádku. Koupaliště se tak přiblíží běžným standardům,“ mínil jaroměřický starosta Jaroslav Soukup.

„Bazén bude opravený tak, abychom jej už v červnu mohli napouštět,“ poznamenal starosta Soukup.

Chystají i další vylepšení

Přípravné práce pro opravu zajistí místní společnost Tesma. „Chystáme vše pro pokládku fólie – jde o zarovnání dna, utěsnění betonových spár a rekonstrukci výpusti bazénu. Natřené železné prvky v bazénu nahradíme nerezovými,“ objasnil jednatel Tesmy Miroslav Procházka.

Opravu bazénu provede třebíčská firma, která vzešla z výběrového řízení. Podle informací starosty vyjde rekonstrukce na částku kolem 1,3 milionu korun.

Koupaliště v sezoně překvapí letos návštěvníky dalšími vylepšeními. „Bude se spravovat hřiště na plážový volejbal a míčové hřiště. Vyčistí se zarostlé dlaždice. Rozšířit by se letos měla nabídka v bufetu,“ shrnul jaroměřický starosta.

Bufet na koupališti byl v minulosti pronajímán. Od letošního roku jej bude nově provozovat Tesma. „K bufetu bychom chtěli letos vybudovat terasu pro posezení,“ prozradil jednatel Tesmy.