Zákaz zřejmě postihne i koncert Karla Plíhala v Náměšti nad Oslavou a Náměšťský ples. „O řešení situace jednáme a do 15. března rozhodneme o definitivním zrušení plesu a případném náhradním datu koncertu Karla Plíhala a o způsobu vracení vstupenek .Děkujeme za pochopení,“ oznámilo místní kulturní středisko.

Muzeum je přístupné, ruší jen akce pro děti  

Expozice a výstavy v třebíčském muzeu zůstávají otevřené beze změny. Vedení muzea ale ruší veškeré programy pro školy a školky. „Jedná se především o velikonoční program v Centru tradiční lidové kultury,“ řekla Eva Novotná z Muzea Vysočiny v Třebíči.

Ruší se také kostýmované prohlídky pro děti. Oproti tomu kostýmované prohlídky pro dospělé se v pátek a sobota 20. a 21. března uskuteční podle plánu.

Konat se bude také přednáška v Centru tradiční lidové kultury o sklářství na Vysočině v úterý 24. března. „Maximální kapacita je 70 osob,“ poznamenala Novotná.

V plánovaném termínu ve čtvrtek 26. března rovněž začne výstava Evy Jeníčkové v galerii Tympanon.

Zrušena je březnová přehlídka lidových muzik v Centru tradiční lidové kultury a dubnová vernisáž výstavy Pocta Vratislavu Bělíkovi. „Zahájení výstavy v zámecké konírně je odloženo, o náhradním dubnovém termínu budeme informovat,“ sdělila Novotná.

Vzhledem k vývoji událostí se program muzea může dále měnit, aktuální informace návštěvníci najdou na webu a facebooku muzea.