„Je pro nás čest spojit se s jedním z nejslavnějších a hlavně nejtradičnějších sportovních týmů v regionu. Věřím, že i naše podpora pomůže třebíčskému hokeji navázat na jeho devadesátiletou historii a přispěje k mnoha sportovním úspěchům v této i nadcházejících sezonách,“ řekl výkonný ředitel KHNP Jae-Hoon Chung. „Máme radost, že se můžeme podílet na takto významných projektech a jsem přesvědčený, že v budoucnosti nalezneme další příležitosti, jak s pomocí KHNP přispět k rozvoji Třebíče i celého regionu,“ nechal se slyšet.

Na Třebíčsku v těchto dnech pobývá skupina korejských dobrovolníků. Dvacet čtyři studentů korejských univerzit spolu s deseti zaměstnanci KHNP se účastní už třetího ročníku dobrovolnického programu. Dobrovolníci zůstanou v Česku do 30. června a navštíví obce Třebíč, Moravský Krumlov, Ivančice a Okříšky. Na programu mají výpomoc v neziskových organizacích a spoustu kulturních aktivit pro obyvatele regionu. Dále to jsou vzdělávací aktivity a výpomoc v sociálních službách jako jsou zařízení pro seniory a postižené.

O společnosti KHNP
KHNP (Korea Hydro & Nuclear Power) je státem vlastněná společnost s více než 40letou tradicí ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů jaderného energetického průmyslu ve světě spolupracuje na projektech a je dodavatelem jaderných reaktorů. Firma v současnosti provozuje 24 jaderných elektráren a dalších 9 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji. Moderní reaktory generace III+ EU-APR a APR1000 nabízejí nejmodernější prvky pasivní bezpečnosti, ochranu v případě havárie velkého letadla a kybernetické bezpečnosti.