Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontrola Laguny se opozdí

Třebíč - Provozovatel Laguny Richard Horký obvinil zastupitele Jaromíra Baráka z podjatosti. Kontrola financování bazénu se proto zdrží.

17.5.2015 1
SDÍLEJ:

Areál Laguna v Třebíči se proměnil k nepoznáníFoto: Foto: Libor Plíhal

Ve vyhrocenou debatu se změnil původně nenápadný bod na čtvrtečním zasedání třebíčského zastupitelstva. Podnikatel Richard Horký totiž při prezentaci o činnosti aquaparku Laguna obvinil z podjatosti zastupitele Jaromíra Baráka. Ten je přitom členem kontrolní skupiny. Ta má prověřit dotace, které Laguna dostává od města. Celá kontrola se tak zdrží a její výsledky budou k dispozici nejdříve v září.

O kontrole rozhodli zastupitelé na březnovém zasedání. To, jakým způsobem se na Laguně nakládá s městským příspěvkem, má prověřit finanční výbor, který pro tento účel zřídil kontrolní skupinu. Jejím členem byl jmenovaný také opoziční zastupitel Jaromír Barák, který proti vztahům města a Richarda Horkého vystupuje dlouhodobě. „Moje osoba delší dobu panu Barákovi slouží coby volební billboard, což mě dlouhodobě poškozuje jako občana, ředitele firmy i jako předsedu hospodářské komory," vysvětlil Horký důvod, který ho vedl k podání podnětu na podjatost Baráka i dalších členů jeho hnutí Třebíč občanům!

Richard Horký, coby ředitel firmy TTS, jenž spolu s firmou Yashica Lagunu provozuje, podle svých slov s kontrolou jako takovou problém nemá. „Kontroly už tam proběhly dříve. Ale ve chvíli, kdy se někdo snaží moji osobu systémově poškodit, tam já vidím zjevnou zaujatost," dodal.

Jaromír Barák se proti Horkého kroku ostře ohradil. „Nevím, jestli jsme v nějakém normálním městě nebo v Kocourkově. Ano, já jsem se nikdy netajil tím, že se mi nelíbí vztah mezi městem a panem Horkým. Nemám nic proti podnikání a firmám pana Horkého, mám problém s tím, že mu město nesmyslně vychází vstříc," uvedl Barák. „Divím se, že pan Horký nedal návrh, abychom já a kolegové z našeho hnutí byli vyloučeni ze zastupitelstva, protože se nám nelíbí, co dělá," ironicky doplnil.

Nečekaná a neobvyklá situace přidělala vrásky na čele i vedení města. To nakonec usoudilo, že o podjatosti člena kontrolní skupiny by měl rozhodnout ten, kdo skupinu ustanovil. V tomto případě tedy finanční výbor. „Situace, kdy se řeší podjatost nikoliv zaměstnance úřadu, ale zastupitele, respektive člena kontrolní skupiny výboru, je poměrně unikátní. Zatím jsme obdobný případ nezaznamenali," přiznal starosta Pavel Janata.

Zastupitelé nakonec odhlasovali, aby o případné podjatosti Jaromíra Baráka rozhodl právě finanční výbor. Výbor rovněž do rozhodnutí nebude činit žádné kroky ohledně kontroly. Tajemnice Simeona Zikmundová poté zastupitelům vysvětlila, že dle právního řádu má kontrolovaný subjekt na podání námitky o podjatosti nárok.

Výsledky kontroly se šetřením Horkého námitky opozdí, zastupitelé tak schválili odložení termínu na září. To by se však zřejmě stalo tak i tak. Provozovatel totiž kontrolní skupině materiály v dohodnutém termínu kvůli technickým potížím nedodal, předsedkyně finančního výboru Julie Dolejší by proto navrhla posunutí termínu kontroly na září bez ohledu na námitku z podjatosti.

Autor: Tadeáš Mahel

17.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení