Celá akce je situována na Stropešínský most, který bude z důvodů oslav uzavřen z obou stran.

Začátek je naplánován na 15. hodinu. Celé zábavné odpoledne budou uvádět známí moderátoři z rádia Vysočina. Pro děti je připraveno hned několik soutěží a her, za které budou dostávat drobné odměny v podobě sladkostí. Od malování obrázků až po jízdy na koních a ponících či ohňová show v podání fakírů. Pro ty starší jsou připraveny ukázky slaňování mostu, pro ty odvážnější i houpačka, která bude zavěšena na konstrukci.

Klub dobrovolníků předvede prvky sebeobrany a k vidění budou i potápěči. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet paintbal a minibiky. Celé slavnostní odpoledne završí netradiční ohňostroj odpalovaný z jednoho z ostrůvků ležících na přehradě. Ten začíná v 18 hodin a po něm bude následovat stezka odvahy nejen pro děti. Podle pracovnice agentury Jiřiny Novákové vše záleží na počasí. "Pokud by opravdu pršelo jediné co by se nekonalo jsou jízdy na koních. Doufáme, že nám počasí program nezkazí, a že se vše uskuteční tak jak jsme to pro návštěvníky připravily",předeslala.

Občerstvení i parkování je zajištěno. Slavnostní zakončení první plavební sezony se uskuteční 28. října od 15 do 18 hodin na Stropešínském mostě.