Potvrdil ho už Výkonný výbor KSČM, na konci června musí toto jméno schválit ještě Ústřední výbor KSČM. Podle zákulisních informací se ale nepředpokládá, že by toto jméno neprošlo.

Nevoral od 1. ledna tohoto roku působí v placené funkci předsedy Okresního výboru KSČM Třebíč. Žije s manželkou a dvěma dětmi ve Vladislavi. Předtím pracoval jako bezpečnostní pracovník v Jaderné elektrárně Dukovany, kde strávil 19,5 roku. „Byl jsem zaměstnaný jako operátor řídicího centra,“ upřesnil dvaačtyřicetiletý Nevoral. Má vystudovanou třebíčskou střední zemědělskou školu.

Dále je komunistickým krajským zastupitelem na Vysočině, má tam zařazení v bezpečnostní komisi.

Podle Marka Nevorala se uvnitř komunistické strany mluvilo o více jménech, nakonec se členové shodli na tom jeho. „Pokud budu zvolen, bude pendlování mezi Prahou a Třebíčskem pro rodinný život samozřejmě náročnější, ale manželka mě podporuje, naše zásadní rozhodnutí jsou vždy společná,“ zdůraznil Nevoral.

Ve Vladislavi bydlí v bytovce, ve volném čase se věnuje zahradničení, má rád literaturu a historii. „Zajímá mě samozřejmě i první a druhá světová válka, ale nejvíc mě baví 19. století, monarchie a tak,“ prozradil na sebe. A mimochodem – v rámci vyzváněcího tónu má v telefonu příznačně nahranou známou ikonickou skladbu, která se stala symbolem Velké vlastenecké války.

Senátní volby se spolu s komunálními uskuteční na podzim ve dnech 5. a 6. října. A kdo budou soupeři Marka Nevorala? Například za barvy TOP 09 to měl být herec Oldřich Navrátil, nakonec ale strana jeho kandidaturu stáhla. Za sociální demokraty bude kandidovat sedminásobná mistryně světa v kuželkách a třebíčská radní Naděžda Dobešová.

Lidovci postaví Marii Dudíkovou, jež v minulosti vedla transfuzní středisko v třebíčské nemocnici.

Piráti vyšlou třebíčského advokáta Michala Šalomouna, jenž v minulosti působil i jako třebíčský radní v barvách Věcí veřejných. Do boje se jako nezávislý chystá šéfredaktor Horáckých novin a zastupitel Mastníka Petr Chňoupek.

A Starostové a nezávislí by byli rádi, kdyby zvítězila jejich kandidátka – starostka Koněšína Hana Žáková.