Opravdu se jedná o desítky různých příkazů a zákazů určených nejen pro auta, ale také pro pěší. Všechny jsou v okolí Znojemské ulice. Nechalo je tam umístit město, které chystá velkou úpravu zdejších křižovatek.

„Jedná se o křižovatku Znojemské ulice s Kubišovou a Družstevní a dále křižovatku Znojemské s Demlovou a Okrajovou. Budou zde probíhat rozsáhlé výkopové a stavební práce při umístění elektrických a sdělovacích kabelů pro nové chytré semafory,“ vysvětlila mluvčí města Irini Martakidisová s tím, že práce začnou v pondělí sedmadvacátého února.

Znojemská ulice zůstane průjezdná, vždy s posuvným pracovním místem. „Práce zde budou prováděny pouze po nezbytně dlouhou dobu, ve dnech pracovního klidu a mimo dopravní špičky,“ oznámila mluvčí města Irini Martakidisová.

Celkem šest ulic v Třebíči se v nejbližší době dočká nového povrchu.
Šest ulic v Třebíči dostane nový povrch. Silnici zničila intenzivní doprava

Úplně zavřené ale zůstanou úseky před křižovatkami se Znojemskou ulicí, a to v ulicích Demlova, Okrajová, Družstevní a Kubišova. Uzavírky neplatí pouze pro vozidla stavby a autobusy městské hromadné dopravy.

Práce potrvají do 11. června letošního roku. Objízdné trasy povedou ulicemi Zahradníčkova, Sv. Čecha, Vltavínská, Družstevní, Demlova, Okrajová, Hrotovická, Březinova.

Po dokončení stavby bude obě křižovatky řídit nová moderní technologie. „Zajistí rychlejší průjezd autobusů MAD a plynulejší provoz všech automobilů. Dokáže vyhodnotit dopravní situaci jako je počet automobilů, délku kolony a další a upraví průjezd křižovatkami,“ poznamenala mluvčí.