V Třebíči lze očekávat, že největší dopravní komplikace spojené s množstvím zákazníků přijíždějících z širokého okolí, se rozloží do tří míst: do blízkosti Stop Shopu u výpadovky na Moravské Budějovice, „husto“ bude v centru na Karlově náměstí a v přilehlých ulicích. A taky v Brněnské ulici. Lidé sem totiž pojedou nejen do Kauflandu, ale rovněž do nově otevřeného Lidlu. Ten navíc láká na výrazné „uvítací“ slevy, takže se dá čekat dopravní kolaps.

Otevření a hned slevy

„Prodejna otevře v pondělí 17. prosince. Speciální slevová akce určená pouze pro tento market, se uskuteční v termínu od 17. do 23. prosince. Sleva 20 procent se bude vztahovat na většinu sortimentu,“ uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá. První den pošle obchodní řetězec z každého nákupu nad tři stovky padesátikorunu třebíčské ZUŠ. Nový Lidl bude mít otevřeno od pondělí do soboty od 7.00 do 21.00. V neděli od 8.00 do 21.00.

Bude dobré si cestu do supermarketů v Třebíči naplánovat spíše mimo hlavní nákupní časy. Tedy na večer. Nebo na úplné ráno. „Dárky už většinou mám, hodně jsem využila e-shopy. Do supermarketů ale stejně musím jet, protože nějaké drobnosti chci ještě dokoupit a hlavně budu pořizovat velký nákup jídla, které musí být čerstvé. To znamená dvě tři hodiny po obchodech a autem, abych to netáhla na Hájek v rukách,“ zmínila Třebíčanka Alena Pelánová.

I policisté uvízli v koloně

Třebíčský místostarosta Vladimír Malý (ČSSD), který má na starosti dopravu ve městě, se nejvíc obává situace kolem Stop Shopu. „Dopravní policisté nám i letos přislíbili pomoc. Loni tam byla situace natolik kritická, že policejní auto mělo problém se na místo dostat, uvízlo v koloně,“ uvedl Malý. V Brněnské ulici se až tak návalu kvůli novému Lidlu neobává. „Je tam přidaný nový odbočovací pruh,“ řekl. A připomněl, že radnice s řetězcem dojednala bezplatné parkování místních na novém parkovišti přes noc. Má to být kompenzace za 11 zrušených parkovacích míst, která byla podél ulice předtím, než se budoval právě odbočovací pruh.

Pozitivní zprávou je, že v párek 14. prosince zmizí omezení v Sucheniově ulici na průtahu městem, kde se letos stavěl podchod. A stále se odsouval termín, kdy bude silnice opět průjezdná čtyřmi pruhy. „V průběhu pátku 14. prosince to bude určitě začne být už bez omezení,“ ujišťoval Malý.