Prostřednictvím informací z kamer bude moci Policie České republiky (PČR) – pouze ona – regulovat semafory v křižovatkách. „Platit to bude jen pro krizové situace,“ zdůraznil třebíčský starosta Pavel Pacal.

Data budou zálohována. „Zařízení tak bude užitečné v momentě, kdy bude třeba dohledat havárie v křižovatkách nebo průjezd kradených vozidel,“ přiblížil místostarosta Vladimír Malý. Kamery logicky zachytí i řidiče, kteří pojedou na červenou.

„PČR bude moci semafory přepínat, vypínat je, dávat zelenou vlnu, kdy to bude nezbytné. Ovšem pouze při výrazných situacích, ne když se naštosuje pár aut. Rád bych zdůraznil, že hlavním smyslem instalace kamer nebude represe, ale především plynulejší provoz ve městě,“ řekl starosta.

Kvůli kamerám je ještě nutné vybudovat nové dohledové pracoviště. Bude umístěno na městské policii ve stejné místnosti, do které je dnes soustředěn městský kamerový systém. Jak už bylo řečeno – strážníci do chodu křižovatek nebudou moci zasahovat, informace předají státním policistům.