Do konce roku by tak měla mít méně než šest tisíc zaměstnanců. Mluvčí koncernu Kateřina Šimonová Třebíčskému deníku zpřesnila informace ze dní předešlých. „Do konce roku dostane výpověď 425 kmenových zaměstnanců, to znamená, že půjde o lidi s pracovní smlouvou na dobu neurčitou,“ uvedla.
Přesný klíč, podle kterého Bosch vybírá, kdo půjde z kola ven, ale prozradit nechtěla. „Záleží na výrobě a na tom, po kterém konkrétním sortimentu je poptávka,“ sdělila pouze velmi obecně. A podotkla, že firma nezveřejní počet propouštěných z Třebíčska.


Ivan Mužík z Úřadu práce v Třebíči zdůraznil, že zaměstnavatelé jsou povinni hlásit pouze hromadné propouštění. Současná finanční krize se podle jeho názoru zřejmě na míře nezaměstnanosti v okrese podepíše, ovšem nepůjde o nárazové vlny. Množství žadatelů o novou práci bude mít spíše rozptýlený charakter. „Často se stane, že ten, kdo ztratí zaměstnání, obratem si najde nové, nebo podniky neprodlouží smlouvy na dobu určitou. K nám se takové informace v podstatě nedostanou,“ dodal.


Kromě Bosche je v regionu na automobilový průmysl vázaná též firma Mann+Hummel z Nové Vsi. Personalistka Kateřina Decknerová okomentovala aktuální vývoj takto: „Během několika dní se budeme radit, co dál. Zatím o hromadném propouštění nemůže být řeč, celkově moudřejší budeme tak do čtrnácti dnů.“