Sešli se tam mají i velcí, aby si společně s pěveckým souborem Slunko a písničkářkou Anežkou Binkovou zazpívali koledy v rámci celonárodní akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

V 18.00 se tak připojili ke třem dalším místům na Třebíčsku – zpívalo se v Martínkově, Čechtíně i v Náměšti. A na stovkám dalších míst v zem. Dokonce i v zahraničí u krajanů.

Podle zpěvníku, který v Deníku ve středu vyšel, si všichni společně notovali skladby Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal či Vánoce, vánoce přicházejí. „Je to moc příjemné. Byly jsme tu už loni a za rok přijdeme zase, má to atmosféru,“ pochvalovaly si paní Zdeňka s kamarádkou. Pro zahřátí si koupily kelímek horké medoviny, kterou prodávala Vrátka – sdružení, jež pomáhá handicapovaným.V nabídce byl i punč ve variantách pro děti nebo pro dospělé.

Kousek od pódia si zpívání užívaly dvě Vídeňačky – Rebeca a Marta. Přijely do Třebíče na několik dní vyučovat němčinu, o akci se dozvěděly, tak se přišly podívat. „Zpíváme u nás v Rakousku jiné vánoční písničky. I proto je to tu pro nás zajímavé,“ podotkly.

O kousek dál si notovala spolu se svým synem Adámkem paní Iva. „Jsme zde poprvé, ale myslím, že přijdeme i za rok,“ poznamenala spokojeně.