Zpěv jako každým rokem podpoří dětský sbor Slunko. Občerstvení a teplé nápoje pro příchozí zajistí sdružení Vrátka. Letos poprvé se k akci připojí také místní oblastní charita. Ve svém sídle v ulici Leopolda Pokorného v židovské čtvrti zpřístupní výstavu obrazů v rámci charitativní akce Daruj dvakrát.

„Každého srdečně zveme ke zhlédnutí těchto krásných uměleckých děl především od regionálních autorů, kteří jejich věnováním pro charitativní prodej podpořili rodiny v těžké životní situaci i služby poskytované ohroženým rodinám,“ zve Helena Marečková z charitního Centra podpory rodin Ruth.

Vystavená díla mohou lidé zakoupit a získat tak pěkný dárek pro někoho blízkého na Vánoce. „V přízemí sídla oblastní charity bude k dispozici teplý čaj na zahřátí a možnost ke ztišení nebo soukromému adventnímu rozjímání v tichu malé kaple Oblastní charity Třebíč,“ doplnila Helena Marečková.

K akci Česko zpívá koledy s Deníkem se připojují další a další místa. Naposledy se přihlásily Ocmanice na Třebíčsku. Místní se ke společnému zpívání sejdou v bývalém pohostinství v obci.

Na Třebíčsku se k akci Česko zpívá koledy přihlásili také lidé v Čechtíně. Zpívat budou před budovou obecního úřadu. Ke společnému zpívání koled se už tradičně připojí opět v Martínkově. „Sejdeme se u vánočního stromku v parku na návsi,“ ohlásil místostarosta Josef Pléha.

Zpívání koled s Deníkem začíná v celé zemi ve stejnou chvíli, ve středu 13. prosince v 18 hodin.