„Výtěžek naší sbírky využijeme ke zkvalitnění a rozšíření hospicových služeb Oblastní charity Třebíč,“ oznámil ředitel třebíčské Charity Petr Jašek.

Komplexní péči i podporu duchovní a psychoterapeutickou poskytuje na Třebíčsku po 24 hodin denně ve všech sedmi dnech v týdnu Domácí hospic sv. Zdislavy. „Péče se uskutečňuje v domácím prostředí našich klientů. A i zde jsme schopni zajistit podmínky jako v nemocničním pokoji,“ řekla vedoucí střediska Eva Vráblová,

Kdo neměl možnost do sbírky přispět a rád by ji podpořil, má do konce října stále ještě možnost. Přes takzvaný virtuální koláč, tedy přes darovací portál Daruj správně.

Darovací portál nabízí možnost zvolit si výši darované částky i způsob odeslání daru (platební kartou, internetovým bankovnictvím, platebním tlačítkem nebo bankovním převodem). Dar lze poslat jen jednorázově, ale je také možné stát se pravidelným podporovatelem hospicové péče a posílat vybranou částku každý měsíc.

„Všem, kteří do sbírky přispěli, případně ještě přispějí nebo se rozhodnou stát se pravidelnými podporovateli této služby, patří naše veliké poděkování,“ vzkazuje Petr Jašek.