„Je zde vůle pokračovat v koalici, která tady byla v uplynulém volebním období. Rozhodně to ale neznamená, že bychom zpychli a byli hluší k hlasům, které budou přicházet ať už odkudkoliv. Nebylo tomu tak ani v minulosti," řekl staronový starosta města.

Jeho pravou rukou bude i po další čtyři roky Petr Novotný, lídr kandidátky Mladí za rozvoj Jemnice, která skončila druhá za Nevěčného ODS. „Z podpory pro mě a pro pana starostu lze vyčíst určitou spokojenost s předchozím vedením města," zamýšlel se Novotný po svém zvolení, ve kterém se pro něj vyslovilo čtrnáct zastupitelů.

Koalice, která město povede, disponuje v jednadvacetičlenném zastupitelstvu třinácti hlasy. Přesně třináct zastupitelů hlasovalo ve shodě o všech pěti navržených kandidátech do jemnické rady.

Třinácti hlasy prošel Pavel Nevrkla z ODS, Jiří Tymkiv z Mladých za rozvoj Jemnice. Stejně tak v radě usednou lidovci Vít Feldbabel a Bohumil Navrátil. Posledním radním se stal Petr Ambrůz z ČSSD.

Při všech pěti hlasováních bylo třináct hlasů pro a zbylých osm se zdrželo.

Ve vedení města zasedli lidé ze všech politických subjektů kromě hnutí ANO, které získalo pouze jeden zastupitelský post. Finanční výbor obsadili komunisté Zdeňkem Hopianem, kontrolnímu výboru bude předsedat Jiří Kopr ze Sdružení nezávislých kandidátů v Jemnici.

„Nás všechny v zastupitelstvu pálí stejné problémy, můžeme se lišit v pohledu na jejich řešení nebo v prioritách," popisoval politickou situaci ve městě Nevěčný.

Neznamená to však, že by opozice už na začátku skládala zbraně. SNK vedl do komunálních voleb představitel Hasičského záchranného sboru ČR Zdeněk Hošek. Kromě něj se do zastupitelstva města dostali další tři lidé z tohoto sdružení.

Nezávislí nejsou podle Hoška smutní, že se na vedení města přímo nepodílejí. „Nechceme s nikým bojovat a těšíme se na tvořivou, nekonfrontační spolupráci. Máme ale čtyři roky na to, abychom jako opozice ukázali obyvatelstvu, co vlastně chceme, co umíme a co se nám dokáže podařit," líčil lídr SNK.

I jejich um se může projevit v největších problémech, které město trápí. Podle starosty lze ve městě zlepšovat například problematiku bydlení. „Přál bych si, aby se nám všem zastupitelům podařilo dostat Jemnici opět o kus dál," dodal Miloslav Nevěčný.