Festival Šamajim není jen o přednáškách a poslechu hudby, do spousty aktivit se mohou diváci sami zapojit. „Během festivalu budete moci ochutnat třebíčskou košer whisky, v pekařské dílně si vlastnoručně upečete sváteční chalu nebo maces a nesmíte si nechat ujít ani speciální menu vybraných specialit židovské kuchyně s hudbou a košer vínem,“ láká vedoucí turistických a informačních center v Třebíči Dáša Juráňová.

Návštěvníci festivalu se také dočkají jednoho odhalení. „Těšit se můžete také na nového tištěného průvodce po židovském hřbitově, který bude představen právě během festivalu,“ prozradila Juráňová.

Ti, kteří váhají, zda se některého festivalového dne zúčastnit, by neměli otálet. „Na některé pořady je nutná rezervace, proto prosím napište nebo volejte včas, aby na vás zbylo místo,“ připomněla Juráňová. Slavnostní zahájení festivalu proběhne v pondělí 29. července od 16 hodin v Zadní synagoze v Třebíči vernisáží výstavy Masaryk a svátá země, kterou doprovodí taneční soubor Yocheved.