Jméno hotelu není náhodné, protože právě budova hotelu pochází z roku 1699. Slavnostní otevření proběhlo ve středu za účasti představitelů kulturního a politického života ve městě, nechyběly ani četné proslovy.


Za zmínku stojí fakt, že k transformaci starých domů v nový rodinný hotel s osobitou atmosférou ve čtvrti zapsané v UNESCO, přispěla i dotace z Evropských fondů.


Nový luxusní hotel má šestnáct pokojů s celkem dvaačtyřiceti lůžky a komfortním hotelovým vybavením. Hotel bude provozován v rámci sítě Euro Agentur.


„Náš hotel funguje už od začátku července. Klientelu tvoří ze sedmdesáti procent cizinci, kteří přijíždí do Třebíče za historií. Tu naleznou i v našem hotelu,“ zmínil pro Deník Josef Pošvář, který hotel vlastní spolu s manželkou Jiřinou. K ubytovacím kapacitám Pošvář řekl: „Nemáme stejné pokoje, každý je jiný. Ubytovat se u nás lze i v apartmánech. Většina z nich je mezonetových. Jsme schopni nabídnout i kongresové služby a ubytování pro účely seminářů, školení a konferencí, ale i nejrůznějších slavností.“


Při středeční prohlídce nového hotelu zaujaly hosty vyhlídky na město a také do uliček třebíčské židovské čtvrti.


V Třebíči se s novým hotelem rozrostla nejen kapacita ubytování, ale také dalších příležitostí krásných pohledů na židovskou čtvrť a město .