Je velkým obdivovatelem básníka Otokara Březiny, Nadace Charty 77 finančně přispěla na rekonstrukci Březinova muzea v Jaroměřicích nad Rokytnou. Václav Havel se tu byl dvakrát soukromě podívat, zastavil se i na jaroměřickém hřbitově, kde má věhlasný představitel symbolismu hrob.


Do paměti personálu Jaderné elektrárny Dukovany se vryl díky svému zlozvyku – kouření. Řeč je o roce 1995. Tehdy 2. února strávil nějaký čas na 1. blokové dozorně a v rozestavěném areálu meziskladu vyhořelého paliva. Poté s houfem ochranky a doprovodu zamířil do informačního centra. Přijel dobře připravený a živě se zajímal o budoucnost jaderné energetiky. Mimo jiné prohlásil, že dle jeho názoru je třeba řešit definitivní ukládání jaderného odpadu. „Myslím, že nejlepší by bylo vystřelovat ho do vesmíru,“ konstatoval.


Najednou se rozezvučel alarm a na místo dorazili hasiči. Protipožární čidlo totiž zaregistrovalo kouř. „Řeknu to takto. Při příchodu delegace byl v místnosti mluvčí prezidenta Špaček. Po odchodu zůstal špaček,“ sdělil po letech mluvčí elektrárny Petr Spilka. Václav Havel tehdy na dotaz, zda kouřil, odpověděl: „No comment.“