Kdo lokalitu u výpadovky na Znojmo zná a v posledních dnech se tam ocitl, nemohl přehlédnout podstatnou změnu. Křižovatka ulic Znojemská, Spojovací a nové větve k supermarketu bude světelná. A právě semafory na frekventovaném místě byly podmínkou zprovoznění silnice.


Příjezdová komunikace přitom měla původně sloužit jen při výstavbě marketu a poté z povrchu zemského zmizet. Investor stavby, pražská společnost Horova Immo, však loni zažádal o dodatečné stavební povolení. Termín pro doložení potřebných vyjádření mu třebíčská radnice několikrát prodloužila. Tím prvním byl konec listopadu, dalším počátek prosince, třetím 31. březen. „V březnu bude stavební povolení, silnice zkolaudovaná a otevřená,“ sliboval tehdy Jaroslav Třešňák z vedení firmy Horova Immo.


O další měsíce se sice zpozdil, celou věc však zřejmě do konce dotáhne. „Stavební povolení jsem na jaře získal. Světelná signalizace přišla na čtyři miliony korun, křižovatka teď bude bezpečná a může se v nejbližší době otevřít,“ minulý týden sdělil Třešňák. Přesné datum ale neví. Neuvedl jej ani odbor dopravy třebíčského městského úřadu. „Termín zprovoznění světelné křižovatky zatím není přesně znám. Sjezd k Intersparu může být otevřen až po definitivní kolaudaci zpevněných ploch supermarketu, tedy po úspěšném dokončení zkušebního provozu stavby,“ tlumočila mluvčí radnice Irena Syrová.

Matení řidičů


Na semaforech tak místo tří barev bliká pouze oranžová, na svou službu řidičům teprve čekají. A betonové zátarasy si dál hoví uprostřed cesty k Intersparu. Jenže poněkud nešťastně. „Jsou dobré čtyři, pět metrů od napojení sjezdu do křižovatky. Kdo není místní a neví o nich, klidně tam odbočí, protože na silnici vidí odbočovací pruhy,“ řekla třebíčská řidička Lenka. A její domněnka zřejmě není lichá. „Sám jsem tam nedávno zajel. Z dálky to vypadalo, že už je silnice otevřená,“ vypověděl čtyřiadvacetiletý Michal, rovněž z Třebíče. Jak dodal, v odpoledních hodinách, kdy po hlavní silnici projíždí jedno auto za druhým, měl velký problém otočit se zpět a zařadit se do provozu.


A co na to dopravní policie? Na nepřehlednou situaci si posvítí. „Náš dopravní inženýr se tam podívá. Nějaké řešení najdeme,“ vzkázala mluvčí policie Marcela Lavická.