Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Katolické gymnázium spolupracuje s Mensou

Třebíč - Katolické gymnázium Třebíč je jako jediná střední škola na Vysočině zařazena mezi školy spolupracující s Mensou. V úterý 31. března bude Mensa organizovat testování IQ přímo na Katolickém gymnáziu. Začátek je 8.45.

23.3.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto z měření IQ v OstravěFoto: DENÍK/Pavel Sonnek

„Splnili jsme všechny potřebné podmínky, a tím máme potvrzeno, že se na celonárodní poměry nadstandardně věnujeme práci s nadanými dětmi," popisuje ředitel školy Vít Feldbabel.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Nad správností prováděných testování dohlíží i psycholožka Mensy ČR PhDr. Dagmar Jílková. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, dostane potvrzení o absolvování s udaným IQ. Toto potvrzení má mezinárodní platnost.

Účastníkům, kteří dosáhnou v testu výsledku na úrovni percentilu 99 100 (IQ 130 a více), bude nabídnuto členství v Mense ČR. „Za zmínku stojí i to, že Fakulta informačních technologií VUT Brno přijímá bez přijímacích zkoušek ty uchazeče, kteří mají mensovní potvrzení s IQ 120 a více. Takovýchto fakult by mělo do budoucna přibývat," popisuje zástupce ředitele Zdeňka Matějková.

Testování je určeno pro všechny od 5 do 100 let. Testy jsou neverbální a kalibrované podle věku. Výsledky testování jsou důvěrné a budou sděleny pouze zákonným zástupcům dětí. Škola obdrží anonymní statistické vyhodnocení testování kolik z testovaných dětí spadá do jednotlivých inteligenčních pásem.

Testování probíhá formou tužka papír. Test trvá 40 minut. Testovat lze pouze děti, které přinesou podepsaný souhlas rodičů s testem. Platí pro děti do 15 let. „Testování není povinné, je to jen nabídka, kterou podle uvážení můžete využít. Další testování proběhne za dva roky," uzavírá ředitel Feldbabel.

Autor: Redakce

23.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení