„Je to setkání vedoucích a instruktorů, kteří pracují s dětmi a mládeží. Cílem je, aby načerpali energii, zkušenosti, poznatky, nápady, kontakty a vyměnili si názory," vysvětlil hlavní organizátor Vít Oplatek.

Ten je sám vedoucím občanského sdružení Halahoj, které letošní RVVZku pořádalo. Do organizování akce se mu podařilo zapojit spoustu mladých lidí přímo z Halahoje i třebíčského katolického gymnázia. A také věková škála lektorů a účastníků byla široká. Od tradičních matadorů až po úplné nováčky. „Já jsem nabízel žákům u nás na katolickém gymnáziu, že pokud by měl někdo zajímavý program a chtěl jej uvést, ať mě kontaktuje. Mladí kluci, kteří se zabývají airsoftem, přišli s tím, že by si program odvedli. Měli tak letos svůj první program, a přestože jde o osmáky, tak to zvládli velmi dobře," sdělil Oplatek.

Víkend byl rozdělený do devíti programových bloků. V každém z nich byly nabízeny tři až čtyři programy a účastníci si mohli vybrat ten, který je pro ně nejpřínosnější. „Mohli prožít devět různých aktivit ať už šlo o besedy, výměny zkušeností, rukodělné dílny či konkrétní hry," doplnil Oplatek.

Že akce byla skutečnou výměnou zkušeností, dokládá také to, že řada lektorů se po uvedení vlastního programu, šla něco přiučit na něčí jiný. „Program je tady bohatý. Měl jsem několik dilemat, na co jít. Zaujala mě například možnost si vyzkoušet horolezeckou stěnu. Nyní se chystám na povídání o netradičních hudebních nástrojích, poté sám uvedu program za náš modelářský RC Klub Signal Třebíč a následně si půjdu poslechnout něco o Třebíčském půlmaratonu," řekl Jan Dvořák.

Účastníci si mohli vyzkoušet nejrůznější deskové hry, taneční desky i izraelské tance, vyřezávání z borové kůry, strategické hry či se dozvědět něco o marketingu neziskových organizací nebo jak se naučit sami anglicky.

„Já budu lidi učit, jak se mohou sami naučit dobře anglicky, i když na to nemají hlavu či talent. Nejdůležitější je, se do angličtiny zamilovat. Dělat něco, co člověka baví. Důležité je najít si pro to vášeň," nabídl tip Bronislav Sobotka.