Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Katolické gymnázium buduje nové učebny za 88 milionů

Třebíč – Do konce příštího roku vyroste v areálu Katolického gymnázia nová budova s moderními učebnami pro výuku jazyků a přírodovědných předmětů. Zřizovatel školy byl úspěšný v žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Plánované náklady nové budovy s učebnami a vybavením jsou 88,4 milionu korun.

24.9.2017
SDÍLEJ:

Katolické gymnázium v Třebíči.Foto: Eva Fruhwirtová

V těchto dnech bagry odvážejí suť z původní přístavby, která se nacházela podél zdi pod zimním stadionem. Nová výstavba bude probíhat za školního provozu. Studenti o výuku nepřijdou.
„Naplánovali jsme výuku tak, aby mohla probíhat i po dobu bourání i výstavby. Za několik měsíců zde vyroste bezbariérová budova se dvěma patry a podkrovím. Počítá se se dvěma jazykovými učebnami pro interaktivní výuku jazyků s využitím počítačů. Díky modernímu vybavení a novým učebním pomůckám bude výuka méně teoretická a více názorná,“ popsal ředitel Vít Feldbabel.

Škola připravovala žádost o dotaci celý rok. Zapojili se i učitelé, ti si sami naplánovali budoucí učebny a vybrali pomůcky za 10 milionů korun. Součástí projektu jsou také venkovní úpravy a vysokorychlostní internetové připojení v celé budově.

K získání dotace muselo Katolické gymnázium najít spolupracující základní školy. Patří mezi ně například ZŠ Na Kopcích v Třebíči nebo základní školy v Jaroměřicích nad Rokytnou a Okříškách. Škola také oslovila sedm firem z regionu a vysoké školy, se kterými bude spolupracovat. Zaměstnanci firem a akademičtí pracovníci se budou podílet na výuce.

„Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) tvoří 95 procent způsobilých výdajů, tj. 79,7 milionu korun. Zbývající část bude hradit vlastník budovy – Biskupství brněnské,“ vysvětlila zástupkyně ředitele pro ekonomiku Zdeňka Matějková. Areál školy je památkově chráněn, k rekonstrukce je nutná souhlas památkářů. Katolické gymnázium Třebíč se svými 335 studenty sídlí v areálu bývalého kapucínského kláštera postaveného na konci 17. století. Celý areál plánuje postupně zřizovatel školy, Biskupství brněnské, zrekonstruovat.

Autor: Redakce

24.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení