Prvním promítaným filmem bude nová pohádka Jak vycvičit draka 3. Zda se Vikingům a jejich drakům podaří najít bájný dračí ráj, kde by společně mohli žít schovaní před světem, se diváci dozvědí 26. července. Pohádku vystřídá komediální drama Úsměvy smutných mužů; vypráví o cestě mužů ze samotného dna života zpět na vrchol. Projekce filmu Úsměvy smutných mužů přijde na řadu v sobotu 27. července.

Nedělní večer bude pro změnu patřit českému filmu. Na programu je česká populární komedie Ženy v běhu. Pondělí 29. července bude ve znamení filmu pro děti, promítat se bude pohádka Čertí brko. V úterý se zase diváci mohou těšit na českou komedii Po čem muži touží. Předposlední den filmového léta odvypráví příběh jedné z nejslavnějších rockových kapel světa Queen ve filmu Bohemian Rhapsody. Okříšské filmové léto uzavře česká komedie Teroristka, která se bude promítat ve čtvrtek 1. srpna. Poslední projekci hudebně doprovodí okříšský rodák Jiří Hájek.

Na všechny filmy je jednotné vstupné 90 korun. Kino je otevřeno vždy hodinu před začátkem filmové projekce. Novinkou letos bude nafukovací promítací plátno.