Třebíčské „Vyosení“
Ano, Vyosení. Přesně tak zní název jedinečné hudební akce, která se uskuteční v pátek 6. dubna v Třebíči. Jedná se o festival svobodné hudby, na kterém vystoupí kapely The Bush, Paradoxx, Disconnexion, Bermudskej Kvádr, Diesel Machine Attack a Richard Ramiréz. Tóny těchto muzikantů se rozezní od 16 hodin v mládežnickém klubu Hájek a výtěžek ze vstupného bude věnován nadačnímu fondu Krtek, který za něj nakoupí pomůcky pro onkologicky nemocnou holčičku z Třebíče.

Večery plné Nezvala
Víkendový festival Nezvalova Třebíč 2018 připomene 60. výročí předčasného úmrtí velkého českého básníka Vítězslava Nezvala. V pátek 6. dubna se od 17 hodin v sále hudebního oddělení Městské knihovny představí Mirka Hedbávná, třebíčská básnířka a fotografka, která nechá promlouvat své rýmy s básněmi Vítězslava Nezvala a představí novou sbírku básní. Roman Hampacher, kytarista, skladatel, pastor a snílek, představí sklady a písně projektu Baritóny, také Jana Koubková, zpěvačka, textařka a básnířka, která zrytmizovala Nezvalovy texty a básně do rapové podoby a v neposlední řadě vystoupí také básník a performer v pásmu nonsensové pohybové poezie. Vstupné na páteční večer činí 50 Kč. V sobotu od 16 hodin jako zlatá tečka vystoupí divadelní soubor Hurdiska s hrou České nebe z repertoáru Divadla Járy Cimrmana. Vstupné 20 Kč.

Obyvatelé Myslibořic na setkání se zástupci SÚRAO o hlubinném jaderném úložišti.
Také z Myslibořic zní ne. Ministrův slib to nezmění

Od křížku ke křížku
V sobotu 7. dubna se koná již 15.ročník putování po sakrálních památkách okolí Náměště. Ti zdatnější se mohou vydat po řece Oslavě až ke „Třem křížům“ pod Sedleckým hradem a zpět přes Sedlec (asi 20ti kilometrová trasa), pro ostatní je připravena osmikilometrová trasa přes Zňátky a Vícenice. Start je od 9 do 10 hodin před kostelem Sv. Jana Křtitele a cíl tamtéž.

Putování s autismem
Putování je šestý ročník akce na podporu osvěty autismu. Jedná se o besedy o životě lidí na spektru autismu, kde je mnoho příležitostí se putujících na cokoli zeptat, na některých zastávkách se objeví různí odborníci na autismus nebo lidé, kteří jsou s autismem nějak spjati. V Třebíči se průvod zastaví v neděli 8. dubna v Zelené klubovně Městské knihovny a hosty zde budou Lucie Vilímková a Michal Roškaňuk.

Nosáčkova dobrodružství
V sobotu 7. dubna se v náměšťské sokolovně od 16 hodin uskuteční muzikálový příběh malého panáčka, kterého si truhlář vyřeže ze dřeva. Panáček posléze ožije a často se dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí. Představení je určeno dětem od 3 do 9 let, cena vstupenek je 90 Kč v předprodeji a 120 Kč na místě.

Vlakové nádraží v Třebíči. Toalety.
Toaleta zamčená. Vítejte na vlakovém nádraží v Třebíči