Ve 12:00 byl pro nákladní vozy otevřen exit 104 dálnice D1. ČTK to oznámila mluvčí kraje Jitka Svatošová.

"Speciální vyprošťovací technika zůstává i přes víkend na Vysočině v záloze," dodala mluvčí. Stav na silnicích v kraji budou monitorovat policejní hlídky. Průběžně pokračuje zimní údržba komunikací nižších tříd.

S omezenou sjízdností zatím zůstávají pouze dva úseky na Jihlavsku. Jedním jízdním pruhem je průjezdná silnice II/403 Brtnice - Jestřebí, na silnici III/4052 Puklice - Petrovice projedou s opatrností osobní auta," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Doprava v ostatních okresech je podle ní bez větších problémů, všechny silnice jsou s opatrností sjízdné.

Sjezd z dálnice D1 na 104. kilometru u Větrného Jeníkova silničáři uzavřeli pro nákladní vozy kolem 10:00. Silnice 131 do Větrného Jeníkova byla nesjízdná, do 12:00 se ji však podařilo uvést do přijatelného stavu.

Na železniční trati Žďár nad Sázavou - Tišnov stále stojí úsek Nové Město na Moravě - Bystřice nad Pernštejnem. Odklízení sněhových bariér kolem zapadlé tratě by mělo pokračovat přibližně do 18:00 hod. "Pro cestující je zajištěna náhradní autobusová doprava," uvedla Lenka Horáková z Českých drah.

Na Vysočině je zataženo, teploty se pohybují nad nulou. Sněžení se postupně mění na sníh s deštěm.