„Vjezd otevřeli o víkendu. Přijelo auto s ramenem a betony naložilo,“ sdělil včera personál kavárny v supermarketu.


A tentokrát se silnice zprovoznila natrvalo.


„Příjezdová komunikace k Intersparu je zkolaudovaná a oficiálně otevřená,“ potvrdila vedoucí odboru dopravy třebíčského městského úřadu Ivana Cahová.
Vjezd měl původně sloužit jen při loňské výstavbě hypermarketu. Investor stavby, pražská společnost Horova Immo, však zažádal o dodatečné stavební povolení. Radnice mu vyšla vstříc. Opakovaně prodloužila termín pro doložení potřebných vyjádření, stavební povolení firma získala na jaře. Podmínkou kolaudace a otevření silnice byla světelná křižovatka.


Investor ji splnil. Za čtyři miliony korun nechal větve křižovatky osadit semafory. Řidičům ale zatím neslouží. Proč? Kvůli výstavbě kruhového objezdu na výpadovce na Znojmo, který svede dopravu k nákupnímu centru, rostoucímu proti Intersparu.


Světla by teď byla na škodu


„Světelná signalizace řídí dopravu kolem stavby kruhového objezdu. O pár metrů dál by tedy byla jen na škodu. Semafory na křižovatce půjdou, až výstavba skončí,“ vysvětlil Jan Šrůtka z dopravního inspektorátu. Jak dodal, i bez zapnutých semaforů je křižovatka zkolaudovaná a bezpečná.


Zmíněný kruhový objezd má být hotový do desátého září. Poté se strážci bezkolizní jízdy na vytížené křižovatce Znojemské a Spojovací ulice a sjezdu k hypermarketu rozsvítí.