„Jihlavská brána bude od 1. října otevřená," potvrdila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Další komplikace v centru města však v měsíci říjnu budou ještě pokračovat. První změnou je zákaz stání na spodní straně náměstí od čísla popisného 16 po dům číslo 28. „V rámci této části třetí etapy revitalizace kanalizace bude uzavřen pruh na dolní straně Karlova náměstí od nové pobočky Raiffeisenbank až po vjezd na horní polovinu náměstí u sousoší Cyrila a Metoděje. V tomto místě bude průjezd jednosměrný od Jejkovské brány," informoval vedoucí odboru dopravy na třebíčském městském úřadu Aleš Kratina.

V opačném směru bude zákaz vjezdu, takže výjezd z Karlova náměstí do ulice Smila Osovského povede ulicí Soukupova nebo přes Jihlavskou bránu. „Mělo by tam být možné zastavení pro účely zásobování provozoven. Jen poté bude nutné přeparkovat vůz jinam," dodal Kratina.

Autobusová doprava

Další částečná uzavírka začne 12. října v severozápadní části náměstí. „Do 21. října přibude dílčí omezení u Havlíčkova řeznictví, kde bude jedna šachta. Toto omezení bude v délce asi 25 metrů a vozidla se tam budou míjet kyvadlově," popsal Kratina.

Do normálu se naopak vrátí provoz městské autobusové dopravy. Její provoz již bude opět možný po dolní straně náměstí. To znamená, že parkování na horní straně Karlova náměstí bude opět bez omezení.

Majitelé parkovacích karet s označením Karlovo náměstí sever, jih a Karlovo náměstí mohou až do 2. listopadu využívat centrální parkoviště na Karlově a Komenského náměstí. „Provoz parkoviště s parkovacím automatem zůstane v původním režimu. Vjezd a výjezd na centrální parkoviště na náměstí bude umožněn od sochy Cyrila a Metoděje," doplnila Martakidisová.

Dopravní omezení na Karlově náměstí v Třebíči vznikají již od konce června a jejich důvodem je rekonstrukce místní kanalizace. Opravy provádí investor akce, Svazek Vodovody a kanalizace Třebíč.

Současná etapa by měla skončit 2. listopadu a na ní ještě navázat oprava v ulici Bedřicha Václavka. „Ale tady žádnou žádost ještě nemáme," sdělil vedoucí odboru Aleš Kratina.