„Zbývají pouze drobnosti. Souprava je již natřená. Chybí tam některé detaily v interiéru, které je potřeba doladit. Musíme soupravu opatřit povinnými nápisy. Ještě také neteče voda na záchodě. To jsou věci, které se budou ještě dodělávat. Z pohledu toho, kolik práce se již udělalo, jde skutečně jen o drobnosti," popsal Martin Kouřil. Kdo by se chtěl na oba vagóny s novým nátěrem podívat, má možnost na moravskobudějovickém nádraží. „Zájemci, kteří se přijdou svézt například motorákem do Jemnice, si je tam mohou prohlédnout," řekl Kouřil.

Právě motorový vůz řady 810 společnosti Railway Capital vozí výletníky i ostatní veřejnost o víkendech z Moravských Budějovic do Jemnice a vyrazit s ním mohou zájemci i na Jemnickou bitvu o prvním srpnovém víkendu. „Je dobře, že vlaky jezdí. Provoz probíhá bez problému. Dopravce, kterého město Jemnice zvolilo, jej zajišťuje spolehlivě," sdělil Kouřil. V prvním víkendu se svezlo kolem stovky cestujících. „Tendence je setrvalá. Nejsou tam žádné velké výkyvy a každým spojem někdo jede," dodal předseda.

Společně s motorákem by poprvé mohla poslední prázdninový víkend vyjet i nová souprava. „Do konce srpna chceme vyjet na zkušební jízdu. Kdy poprvé svezeme cestující, nedokáži říct. Pokud 20. srpna vyjedeme a něco se stane, budeme to muset řešit. Ale rádi bychom pro veřejnost uzavřeli s vlakem prázdniny," řekl Kouřil.