První výletní vlak vyrazí na dráhu mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi v pondělí prvního ledna o půl desáté dopoledne. Další možnost mají lidé ve třináct hodin. Z Moravských Budějovic vyjede vlak v jedenáct dopoledne a o půl třetí odpoledne. Organizátoři slibují i malé občerstvení.

Zájemci se mohou vydat na cestu výletním vlakem již o pár dní dříve na trase z Hrušovan do Hevlína, a to ve čtvrtek osmadvacátého posince. První jízda se uskuteční o půl druhé odpoledne a vlak bude jezdit až do noci. „Ve vlaku bude možné zakoupit kalendáře Spolku na rok 2024, malé kalendáříky, pohlednice nebo retro lepenkové jízdenky. Jízdy provoní svařené víno a nabídneme také drobné občerstvení,“ informoval za Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě Martin Kouřil.

Svatá rodina, kterou letos ztvárnili Dominika a Vojtěch Bobkovi a jejich dvouměsíční dcera Magdalénka.
Živý betlém v Třebíči sledovaly stovky lidí. Ježíška si zahrála malá Magdalénka

Jak doplnil, během odpoledních jízd bude na nádraží v Hevlíně food truck s teplými nápoji a drobným občerstvením. Nutná byla předchozí údržba tratě. Po předchozích sněhových nadílkách bylo na trati množství popadaných stromů a větví, které bylo nutné odstranit.

Naposledy se zde lidé svezli při Svatomartinské jízdě. Deník o vypravených vlacích pravidelně informuje.