Paní Jana přijela v sobotu do Jemnice spolu se svoji kamarádkou Lenkou jako doprovod malých mažoretek z Lačnova, který je součástí Svitav. Podle jejich slov si do Jemnice přijely holky pro zlatou medaili, podobně jako v prvním ročníku.

Do letošního, již třetího ročníku nepostupové soutěže mažoretek O májovou korunku se přihlásil rekordní počet týmů z různých koutů republiky. Nechyběl ani zástupce ze zahraničí. Krátce před polednem přijely mažoretky ze slovenského Varína.

„Do prvního ročníku se přihlásilo osm týmů, loni už jich bylo jednou tolik. Letošní ročník předčil všechna naše očekávání. Přihlásila se družstva z osmadvaceti měst, což je na počet více jak osm set soutěžících," řekla Jarmila Furdanová z pořádajícího DDM Jemnice.

Nepostupová přehlídka odstartovala úderem deváté hodiny slavnostním nástupem. Samotná soutěž následovala hned poté. V pětiminutových intervalech představily své skladby všechny přihlášené týmy v miniformacích.

Jako první vystoupily Bublinky z Lačnova, které nakonec v kategorii kadetek získaly od desetičlenné poroty nejvíce hlasů a po zásluze vyhrály.

Po vyhlášení výsledků miniformací, přišly na řadu soutěžící ve formacích. V nich se kromě kategorií kadetek a juniorek představily děti, rodičovské týmy a seniorky. V posledně jmenované vyhrály ženy ze slovenského Varína.

Každé ze zúčastněných družstev dostalo na památku keramickou korunku a medaile, které vyrobily děti z DDM. Nechyběly ani drobné dárky a upomínkové předměty za účast v soutěži a občerstvení v podobě krabic s domácím cukrovím. To pro soutěžící připravily starostlivé maminky. Na vítěze v jednotlivých kategoriích pak čekaly poháry a podle pořadí i medaile. Báječnou atmosféru podtrhl i moderátor soutěže Milan Řezníček, který dokázal během sčítání výsledků zabavit téměř tisícovku dětí. Už nyní plánují organizátorky Jarmila Furdanová a Renata Matějková z jemnického DDM další ročník. Pokud bude zájem takový jako letos, uvažují, že by soutěž mohla být dvoudenní.

Výsledky soutěže O májovou korunku

MINIFORMACE

Kadetky: 1. Bublinky Lačnov; 2. TK Kmit Orlová; 3. OS mažoretky Písek

Juniorky: 1. Berušky Dačice; Barborky Lačnov; 3. Laxssi Višňové

FORMACE

Děti: 1. Mažoretky Třebíč; 2. Hlubocké Princezničky; 3. Mimi Berušky Dačice

Kadetky: 1. Mini Berušky Dačice; 2. OS mažoretky Písek; 3. Scarlett Kutná Hora

Juniorky: 1. Berušky Dačice; 2. Hlubocké Princezničky; 3. Lady Scarlett Kutná Hora

Seniorky: 1. Mažoretky CVČ Varín, Slovensko; 2. Berušky Lačnov; 3. Střepy Trutnov

Rodičovské týmy: 1. Mama Team Trutnov; 2. Fun Roses Opava; 3. OS mažoretky Písek