„Díky přislíbené dotaci 1,5 milionu od ministerstva vnitra a dalších nemalých příspěvků od společností Mann-Hummel a Huhtamaki si můžeme dovolit výraznou modernizaci," potvrdila starostka Přibyslavic Ivana Uhrová.

V případě zásahu se do vozidla v současné době vejdou maximálně čtyři hasiči. Renovací se kapacita kabiny zvýší na šest. „Už tak nebudou muset k požárům a jiným událostem vyjíždět s dalším vozidlem navíc. Kromě této výhody se zvýší bezpečnost posádky," podotkla Uhrová.

Úpravou projde také zadní část vozu, tedy úložné prostory a nádrž na vodu. „Ta se sice zmenší, ale hašení bude efektivnější, bude odpovídat profesionálnímu zásahu," líčila přibyslavická starostka.

Dosavadní nasazení členů jednotky je podle ní příkladné a modernější techniku si zaslouží. „Jsou důležití pro Přibyslavice, ale také pro obyvatele okolních obcí a firmy. Před provozem Mann-Hummel v Nové Vsi jsou schopni být do šesti minut. Je to až nepředstavitelná rychlost," upozornila Uhrová.

Kromě renovovaného vozidla budou moci přibyslavičtí hasiči využít při povodních suchého pracovního obleku a rukavic v hodnotě přes 19 tisíc korun. Pomůcky jim věnovala firma Huhtamaki.