Stříteží se objíždí rekonstruovaný úsek krajské silnice II/360, práce začínají u střítežské autobusové zastávky a končí u kruhového objezdu u Stop Shopu. „Termín zprůjezdnění stále platí, bude to avizovaná neděle 12. května,“ uvedla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Podle místostarosty Třebíče Vladimíra Malého krajští silničáři původně uvažovali, že provoz po opravené silnici poté pustí na semafory, než se vše úplně dokončí. „To padlo. Budou tam jen drobná dopravní omezení. Ale jezdit se už bude normálně,“ přiblížil.

Most a Štěpánovice - Výčapy

Neděle 12. května však bude pro řidiče, kteří pendlují mezi Třebíčí a Moravskými Budějovicemi, nadlouho jediným příjemným dnem. Hned v pondělí 13. května v 7.00 zavřou kvůli naplánované rekonstrukci úsek Štepánovice – Výčapy opět na krajské silnici II/360. A ve stejnou hodinu bude uzavřen most přes železnici u třebíčské nemocnice v Hrotovické ulici. Protože odstartuje stavba mostu nového, která se stane největší akcí krajských silničářů v letošním roce. U obou uzavírek je termín do 31. října tohoto roku.

„V úseku Štěpánovice - Výčapy povede objízdná trasa pro nákladní vozidla  nad 7.5 tuny z Jaroměřic nad Rokytnou přes Hrotovice a Číměř do Třebíče. Objízdná trasa pro  osobní  a ostatní vozidla s hmotností do  7.5 tuny bude vedena z Jaroměřic přes  Vacenovice,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Křižovatka na II/360 u autobusové zastávky u Štěpánovic, kde navazuje odbočka směr Vacenovice, bude zcela uzavřená. „Vjezd k nám do vsi, určený pouze pro obyvatele Štěpánovic a autobusy, bude zajištěn po zemědělské silnici, jež vede na spojnici Jaroměřic s Ratibořicemi. Obvykle tam bývá průjezd zakázán,“ vysvětlil předseda stěpánovického osadního výboru Martin Tůma.

Střítež, která se aktuálně vypořádává s náporem tisíců aut, doufá v opravu poničených silnic. „Zatím jsme řešili hlavně průjezd středem obce. Teď je v jednání s krajskými silničáři, kdy nám opraví rozbité komunikace. Snad to bude brzy,“ zmínil tamní starosta Zbyněk Procházka. V případě spojnice od Stříteže ke kožichovické křižovatce, která majetkově spadá pod zemědělce z Kožichovic, vede obec při jednáních společný postup s farmáři.