Na třebíčské ZŠ Kpt. Jaroše učí už 24 let. Podle jejích slov má ráda legraci a svým žákům nic neodpustí. Do ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky ji přihlásily děti z její třídy 4.A.


„Byla jsem na internetu, když tam zrovna byl článek o Zlatém Ámosu. Napadlo mě přihlásit tam naši paní učitelku, protože je dobrá,“ vyprávěla žákyně Tereza Filipová. „Že mě děti přihlásily, to mi oznámily cestou do knihovny. Bylo až neuvěřitelné, jak dlouho to vydržely tutlat,“ přiznala jednapadesátiletá kantorka.


V podmínkách přihlášky bylo mimo jiné i zmínit příhodu, zažitou s učitelem. „Když jsme měli ve třetí třídě matematiku a procvičovali jsme násobilku, našemu spolužákovi to pořád nešlo vypočítat. Když to počtvrté špatně vypočítal, paní učitelka mu řekla, že jak to teď vypočítá správně, dostane od ní pusu na čelo. A to se mu povedlo. Dostal od ní pusu na čelo,“ líčila Tereza.


Při focení třídy se Deník zeptal, kdo bude fandit paní učitelce. Nad hlavami se bryskně ocitl les rukou všech žáků. Čtyřiadvacítka čtvrťáků teď denně sleduje internetové stránky www.zlatyamos.cz a na podporu učitelky posílají smsky do soutěže Ámos sympaťák 2010. Do té se může zapojit i veřejnost.


Fandit pojede celá třída


Pátek 26. března bude pro kluky a holky ze 4. A ZŠ Kpt. Jaroše slavnostní. Do Prahy vyjede ráno autobusem celá třída. „Zatímco budu se šesti žáky dopoledne na zvukové zkoušce, ostatní děti ze třídy se vypraví spolu s vychovatelkami na výlet na Pražský hrad, Karlův most a do muzea voskových figurín. Myslím, že se jim to bude hodit. Zrovna probíráme v hodinách středověk,“ zmínila Matějková.


V pátečním odpoledni se celá třída vydá na slavnostní finále Zlatého Ámose do kongresového centra hotelu Olšanka. Tam proběhnou soutěžní disciplíny i vyhlášení vítěze. Podle informací Deníku to ve 4. A žije a kují se pikle na podporu oblíbené kantorky. V týdnu tu vznikal transparent z prostěradla.