Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedem omámeného potkana si dítě spletlo s hračkou

Třebíč - Ve městě probíhá od tohoto týdne plošná jarní deratizace. Každý rok se tímto způsobem hubí všechny druhy hlodavců. Na přiotráveného potkana, který se potuloval po sídlišti, si v pondělí na Okružní ulici sáhl ani ne dvouletý chlapec. Pro rodiče to byl šok. Vše naštěstí dopadlo dobře.

1.4.2009
SDÍLEJ:

POTKAN OBECNÝ. Zkušený pracovník dostal malátného hlodavce do schrány pomocí odchytové sítě. Zvíře naštěstí nikoho nekouslo ani neškráblo.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

„Šli jsme na procházku. Já s manželkou po chodníku, syn pobíhal chvílemi i na trávě,“ popisoval otřesný zážitek Zbyněk Coufal, otec jeden a půl ročního Adama. „Najedou se k něčemu ohnul. Tak jsem ho okřikl. Myslel jsem, že je to třeba papír. Pak se to pohnulo. Říkal jsem si, že je to třeba ježek,“ vysvětlil pan Adam. Ukázalo se však, že se jedná o přiotráveného malátného potkana.


Byl to šok


„Byl to šok jako blázen. Chytl jsem kluka za ruku a utíkal s ním domů opláchnout ho mýdlem a vodou,“ řekl Zbyněk Coufal.


Za pomoci městské a republikové policie se podařilo zavolat odborníka na odchyt zvířat. Ten odvezl potkana veterináři, který ho usmrtil a předal do Olomouce na vyšetření vzteklinou. Ze státního vyšetřovacího ústavu sdělí výsledek telefonicky do 24 hodin. Na potkany by se rozhodně nemělo sahat holýma rukama. Pokud hlodavec člověka škrábne nebo kousne, je nutné vyhledat lékaře. Podle hygieničky Hany Pavlasové mohou totiž potkani přenášet vzteklinu, salmonelózu, leptospirózu a tularémii.


Radnice požádala občany o spolupráci při deratizaci. Starosta Ivo Uher mimo jiné uvedl: „Vzhledem k tomu, že všichni hlodavci mají v příznivých podmínkách mimořádné rozmnožovací schopnosti (pár potkanů může mít ročně až 800 potomků), je třeba proti nim vést soustavný boj, aby nedocházelo k jejich přemnožení.“ Plošná deratizace se v Třebíči dělá už léta. Stav hlodavců se tak daří udržet na přijatelné výši.


Město klade nástrahy s jedem do domů a na pozemky ve svém vlastnictví. Deratizují se také veřejné budovy nebo podniky, platí si to ale jejich majitelé. Vlastníci nemovitostí se také musí starat o kanalizační přípojky, které patří k jejich domům.

Autor: Ivan Přibík

1.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení