Projekt je rozdělený na dvě fáze. „Akce se chystala tři roky. Kvůli covidu jsme ji o rok odložili. Letos se bude dělat úsek od benzínky směrem na Moravské Budějovice po křižovatku u radnice, která vede na Třebíč a Hrotovice,“ vysvětlil starosta města Karel Müller. Opravy silnic v Jaroměřicích vítá. „Konečně se s tím začne něco dělat. Bylo to už potřeba, ty silnice byly rozflákané,“ přiznal.

Řidiče však při projíždění Jaroměřic čekají komplikace. „Bez omezení to prostě nešlo. Objížďky jsou nepříjemné pro nákladní vozidla nad sedm a půl tuny. Proto dáváme povolení k vjezdu místním podnikatelům, aby je to příliš neomezovalo,“ dodal starosta s tím, že policie bude řidiče kontrolovat.

Třebíčský park Hrádek v první polovině června 2022, těsně před zahájením třetí etapy revitalizace.
Třebíčský park Hrádek čeká třetí etapa revitalizace, podívejte se

Poblíž rozkopaných silnic pracuje Pavel Holý. Ten do Jaroměřic přijíždí z Blatnice. „Zatím se to dá zvládat. Je to přijatelné zlo. Musí se to prostě opravit a holt s tím je spojená objízdná trasa. Horší to bude později,“ uvedl Holý. Podobně to vidí Veronika Mácová, která do Jaroměřic dojíždí z Budějovic. „Zatím mi je jedno, že si zajedu. Není to pro mě omezení. Ale to se nejspíš změní příští rok, až budou opravy výraznější,“ prozradila své obavy žena z Moravských Budějovic.

Práce potrvají do konce října. Silničáři se pak na ně zase vrátí v příštím roce. Hlavním investorem je Kraj Vysočina, pěti miliony korun přispěje také Svazek vodovodů a kanalizací i samotné město.