„Minulý rok jsme řešili přesně 309 událostí kvůli špatně zaparkovaným vozidlům,“ sdělila ředitelka Městské policie Třebíč Lucie Šerková.

Jarní blokové čištění v Třebíči je spjaté nejen s úklidem ulic, ale i odtahem překážejících aut. Letos se k nim dokonce přidal i karavan.
VIDEO: Odtah karavanu při blokovém čištění v Třebíči. Podívejte, jak to dělají

Na blížící se úklid v dané ulici minimálně týden dopředu upozorňují výstražné cedule. Jejich nerespektování přitom může vyjít hodně draho. Nedokončený odtah stojí 1500 korun, dokončený 3000 korun, odtah a vrácení vozidla zpět na dané místo 5000 korun. Majitel vozu navíc musí zaplatit i parkovné na odstavném parkovišti, které činí dvě stovky za každý den. A ani to nemusí být vše.

Tyto poplatky totiž spadají pod majitele dané komunikace, tedy město Třebíč. Jenže chybně parkující vozidlo řeší městská policie. „Laicky řečeno, jedná se o takzvaný oranžový lístek za stěračem vozu. Ten značí, že řidič spáchal dopravní přestupek, v tomto případě nerespektování dopravní značky a chybné parkování,“ vysvětlila Šerková. „S tímto lístkem se pak musí řidič dostavit ještě k nám na služebnu. Podle závažnosti přestupku mu může být vyměřena pokuta až do výše 1500 korun,“ doplnila ředitelka třebíčských strážníků.

Harmonogram blokového čištění - Zóna Sever.Harmonogram blokového čištění - Zóna Sever.Zdroj: Město TřebíčHarmonogram blokového čištění - Zóna Jih.Harmonogram blokového čištění - Zóna Jih.Zdroj: Město Třebíč

Blokové čištění bude probíhat od 25. března do 10. května. Provádět ho budou opět dvě firmy, které mají město rozdělené na zóny Jih a Sever, přičemž hranicí mezi nimi je řeka. Do jižní části tak patří například sídliště Horka-Domky či Borovina, do severní Hájek, Nové Dvory, Podklášteří s Týnem či židovská čtvrť. V dané ulici se budou čisticí stroje pohybovat vždy od sedmi do sedmnácti hodin. V případě odtažení vozidla je nutné obrátit se na městskou policii na telefonní číslo 568 896 383. Vyzvednutí vozidel je možné ve všední dny od sedmi ráno do pěti odpoledne a po dohodě na telefonu 603 859 512.