Jana Koubková se natrvalo zabydlela na hudebním nebi a na tom jazzovém zvlášť. Už jako šestiletá začala zpívat nejprve v Dětském rozhlasovém sboru, pak se přes smíšený sbor ČKD, Linha Singers, Kučerovce dostala až do Vokální skupinu Lubomíra Pánka.

Po maturitě si zkusila několik profesí, které s hudbou neměli nic společného, aby láska k rytmu vyhrála na celé čáře. Začala zpívat profesionálně a hlavně jazz. A nejen že zpívá, její profesní záběr je daleko větší.

Vyučuje zpěv na konzervatoři, je zakládající členkou několika pěveckých seskupení, skládá filmovou hudbu, píše texty a knihy. Jejím heslem je " Buď připraven, toť vše!" Koncertuje s klavíristou Vojtěchem Eckertem a s jeho triem zavítá i do Třebíče. Vojtěch Eckert ač vystudovaný lékař zanechal jistotu seriózního povolání a pustil se naštěstí pro hudební fandy do vod zcela nejistých, hudebních.

Účinkoval v různých orchestrech od Karla Vlacha, Václava Hybše až po Ferdinanda Havlíka. Na pódiu doprovázel takové zpěváky jakými byli Karel Hála nebo bratři Gondolánové, ze zpěvaček to byla Eva Olmerová, Eva Pilarová nebo Vlasta Průchová.

Spolupracoval i s americkou zpěvačkou manželkou vojáka Sandy Lomaxovou, ale to bylo v nedalekém Německu. V Národním domě vystoupí se svým triem ve složení Vojtěch Eckekert piáno, Jan Greifoner kontrabas a Tomáš Hobzek bicí. Dobrého jazzu není nikdy dost a 17. ledna ho v Národním domě od 19 hodin bude nejvíc.