Chystá se nejen stavba nového mostu přes železnici u třebíčské nemocnice, která si vyžádá komplikované objížďky. Zároveň se začne dělat rekonstrukce výpadovky směr Moravské Budějovice - úseku silnice II/360 od Štěpánovic po Výčapy. Objízdné trasy zhotovitel teprve oznámí. A už nyní si řidiči „užívají lahůdku“, tedy objížďky kvůli dodělávané rekonstrukci stejné silnice od Třebíče po Střítež.

„Zhotovitel mostu u třebíčské nemocnice se soutěží. V podmínkách soutěže je všude uváděno, že stavba musí začít v květnu a potrvá pět měsíců, aby se stihla do konce stavební sezony. Vše se odvíjí od nynější rekonstrukce úseku Třebíč – Střítež,“ řekla Monika Vavřínková z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.

Nejzazší termín zprovoznění této aktuálně rozkopané komunikace je podle jejích slov 19. květen. „Pak bude nutné pustit dopravu leda na semafory, ale jinak to nepůjde, pokud by nebylo u Stříteže vše hotové. Březen vypadá dobře, počasí stavbě přeje. Pokud Třebíč – Střítež skončí o týden dva dřív, hned se nastoupí na most u třebíčské nemocnice,“ vysvětlila. Připomeňme, že zároveň s mostem se budou rekonstruovat nájezdové rampy směr ulice Sportovní a bude se stavět nová protihluková zeď mezi dopravním uzlem a nemocnicí.

Po Výčapy nejpozději do konce září

A jak to bude s termíny rekonstrukce krajské silnice II/360 od Štěpánovic, která se má postupně udělat až ke Stříteži? Letos se začne u nejvzdálenějších Štěpánovic a skončí u Výčap. Právě kvůli stavbě mostu v Třebíči. Aby dvě uzavírky nebyly příliš blízko sebe. Termín je od května nejpozději do konce září.

Podle krajské mluvčí Jitky Svatošové dojde k předání staveniště, tedy k možným dopravním komplikacím už poté, co začnou auta projíždět zrekonstruovaným úsekem Střítež – Třebíč.

Stavba je rozdělená celkem na tři části Střítež – Slavice, Slavice – Výčapy a Výčapy – Štěpánovice.

„Zbývající dva úseky budou realizovány v příštím roce od dubna do konce října. Stavební náklady jsou 110 milionů korun včetně DPH, zhotovitelem je firma Strabag,“ doplnila mluvčí Svatošová.