Poslední zastávkou se stal závod v Kněžicích, který se konal v neděli 20. září a nabídl zajímavou podívanou. V mužské kategorii se podařilo zvítězit týmu z Nevcehle, kteří dokončili svůj požární útok v čase 15,89s. Stříbrné medaile si odvezli muži z Plumlova za čas 15.90s a třetí skončili hasiči z Čikova za čas 15.98s. V kategorii žen zvítězily Nevcehle za čas 16.62s, stříbro vybojovaly ženy z Benetic s časem 17.08s a bronzovou příčku obsadily hasičky ze Starče s časem 17.36s.

Ačkoliv v mužské kategorii bylo rozhodnuto o vítězi ještě před posledním kolem, v ženské kategorii se v Kněžicích rozhodovalo o všech třech vítězných příčkách. O zlatu a stříbře se rozhodovalo mezi hasičkami z Jakubova u Moravských Budějovic a Budišovem, o bronzu pak mezi ženami z Kostníků, Myslibořic, Olešné a Štěměch.

O zlatě nakonec rozhodly neplatné pokusy. „Na poslední závod jsme jely s tím, že půjdeme klidný útok jako na tréninku. Nakonec jsme nesplnily, protože naše proudařka přešlápla nástřikovou čáru. To jsme si opravdu nepřály, takže jsme zklamané šly uklízet materiál. Pak jsme najednou zjistily, že holky s Budišova, které jediné nás mohly sesadit, ke smůle také nedokončily. Nejsmutnější a nejvtipnější na tom je, že se o prvním a druhém místě rozhodlo na posledním závodě právě neplatným pokusem,“ řekla Lucie Jelínková z Jakubova u Moravských Budějovic.

Třetí místo se nakonec podařilo udržet hasičkám z Myslibořic s těsným náskokem dvou bodů. Nepopulární čtvrtá příčka zbyla na ženy z Kostníků. V mužské kategorii obhájili vítězství muži z Čechtína, kteří tak získali zlatý hattrick. „Letošní sezóna byla jiná než předchozí, nejdříve jsme ani nevěřili, že se na závody podíváme. I když pro nás letos nebyla Třebíčská liga prioritou, s výsledkem jsme maximálně spokojeni. Ke zlatému hattricku na Třebíčské jsme navíc ještě připojili čtvrté místo z extraligy, prostě to pro nás byla sezóna snů,“ pochvaloval si David Doležal z vítězného SDH Čechtín.

Rozhodovalo se tak pouze o druhém a třetím místě mezi Budčí, Čikovem a Policí. Nakonec druhé místo putuje do Budče a bronzový titul zamířil do Čikova.